بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

secrets-to-success-by-arnold-schwarzenegger-cairo-athletes-14003374438lpc4

آرنولد شوارتزنگر از کودکی رویای قهرمان شدن در مسابقات بدنسازی یا بدن سازی در سر داشت . من می خواهم بهترین بدنساز درجهان بشوم،پدر و مادر (گوستا و ارلیا شوارترنگر) آرنلود از پسر ۱۳ ساله خود همیشه این جمله را می شنیدند و در این باره تردید فراوان داشتند و بسیار برای پسر رویا پردازشان نگران بودند.اما اکنون شک و تردید آنها به یقین تبدیل شده است و پسرشان به یکی از بزرگترین بدنسازان حرفه ای جهان تبدیل شده است.
آرنولد در ۱۴ سالگی تمرینات فشرده ای را زیر نظر مربی خود بنام (کرت مارنول) که آقای اتریش آن زمان بود شروع کرد و در ۱۷ سالگی رقابتهای حرفه ای خود را آغاز کرد ، اما متاسفانه در ۱۸ سالگی بدلیل فرار از پایگاه نظامی که در آن خدمت می کرد و شرکت در مسابقه پرورش اندام (یک جایزه هم برد) به زندان افتاد.او به مدت یک هفته در یک خانه بزرگ زندانی شده بود ، اما در این ۷ روز برای او اتفاقات جالبی افتاده بود ، افسر مافوق او راجع به جایزه ای که آرنولد در مسابقه آورده بود تحقیق کرد و متوجه موضوع جالبی شد که نه تنها این جایزه کوچک نیست بلکه یک مقام با ارزش است که آنولد در کل اروپا اول شده بود و آقای جوانان اروپا در مسابقات پرورش اندام شده بود.با فهمیدن این موضوع او را آزاد کردند و آرنلود یک افسر رسمی شد و خدمتش را در نظام با آموزش و تمرین بدنسازی یا بدن سازی گذارند.

arnold-schwarzenegger-smile-photos

بعد از اتمام سربازی آرنلود او در سال ۱۹۶۶ به از رده جوانان به رده بزرگسالان ارتقا یافت و در همان مقام بهترین بدنساز مرد اروپا را کسب کرد.از آن به بعد نام او در فهرست بزرگسالان بود.آرنولد در رقابتهای آقای جهان مستر یونیورس به لندن رفت در آن مسابقات با شگفتی کامل به مقام اول دست پیدا کرد و آقای جهان شد.

در سال ۱۹۶۷ او بار دیگر برای شرکت در مسابقات آقای جهان به لندن رفت با این بدن فوق العاده تراشیده و آراسته او مطمئن بود که می تواند یورتن را شکست دهد اما اوضاع به نفع آرنولد پیش نمی رفت اکنون یک رقیب جدید برای آرنولد پیدا شده بود « دنیس تینرینو » که فقط عنوان قهرمانی مستر آمریکا را داشت اکنون در مقابل او بود، با این وجود باز آرنولد با اعتماد به نفسی بالا و یک نمایش عضلانی خیره کننده قهرمان جهان شد و در حالی که او فقط ۲۰ سال داشت و جوانترین مستر جهان در تاریخ این مسابقات بود.آرنولد در پی کسب ۲ مقام برتر جهان بود که از شروع ورزش حرفه ای خود آرزویش بود.( مستر جهان ،یک مستر المپیا)

arnold-schwarzenegger-pics
آرنولد چمدانیش را بست و به مونیخ رفت تا تمرینات بیشتری انجام دهد .او همچنین به مدرسه اقتصاد رفت و باشگاه تندرستی خود را اداره می کرد.اما سختی ها به پایان رسید او در سال ۱۹۶۸ به لندن رفت و به سادگی مدال مسابقات قهرمانی جهان را بدست آورد.همچنین او عنوان آقای جهان NABBA در رده حرفه ای و آماتور را نیز بدست اورد.آقای IFBB در میابقات مکزیک شد.اما هنوز مستر المپیا را در برابر خود داشت.
آرنولد ۶ پا و ۲ اینچ قد و وزنش ۲۵۰ پند بودو بزرگترین بدنساز در بین دیگران بدنسازان محسوب می شد.همچنین آنلود ژست و فیگور فوق العاده ای داشت.
arnold-schwarzenegger-9a

دو سال بعد از آن آرنولد به جاهای مختلفی از دنیا سفر کرد در سال ۱۹۶۹ او قهرمان جهان مسابقات آماتور IFBB در نیویورک شد و در سال ۱۹۷۰ آقای جهان در مسابقات NABBA در رده حرفه ای ها شد و آقای جهان در کلمبوس اوهایو شد در پایان سال او همه عنوانهای قهرمانی را به غیر مستر المپیا بدست آورده بود و سر جیو الیوا این مقام را از سال ۱۹۶۷ در اختیار داشت آرنولد مشتاقانه منتظر مسابقات سال ۱۹۷۰ بود که در نیویورک برگزار می شد و بلاخره این لحظه فرا رسید آرنولد در کل زندگی خود را برای این لحظه آماده کرده بود و خودش این را خوب میدانست او حتی به اندازه سرجیو برای گرم کردن و پمپ کردن عضلاتش خود را به زحمت نینداخت و فقط خود را متمرکز کرد و فقط در دو دقیقه مانده به به رفتن روی سکوی نمایش تغییر کرده بود و روغن زده بود همه به قدری هیجان زده بودند که پلیس مجبور بود در ازدحام طرفداران نظم را برقرار کند در بین جمعیت دو دسته وجود داشتند هر کدام قهرمان مورد علاقه خود را تشویق می کردند اما در پایان فقط یکی برنده بود و یک مدال یک اسم : شوارتزنگر و بنابراین در سال ۱۹۷۰ در سن ۲۳ سالگی اوبه رویایی که ۱۰ سال پیش در سر داشت رسید اما با هر معیار و انداره ای بهترین بدنساز جهان بود و او این مقام را برای سالها ادامه داد. او رکورد بی سابقه ۷ بار را در در قهرمانی مستر المپیا به ثبت رساند قبل از اینکه بازنشست شود و علت بازنشستگی او این بود که او هدف جدیدی داشت و آن معروفترین هنرپیشه جهان شدن بود .

برخی از افتخارات آرنولد شوارتزنگر :
– سال ۱۹۶۳ مسابقه استرهاف اتریش نفر دوم
– سال ۱۹۶۵ مسابقه جونیور (المان) نفر اول و مستر اروپا
– سال ۱۹۶۶ عنوان بهترین بدنساز اروپا (المان)
– سال ۱۹۶۶ قهرمان مستر اماتور اروپا
– سال ۱۹۶۶ مسابقه NABBA (مستر یورنیوس) نفر دوم
– سال ۱۹۶۷ مسابقه NABBA نفر اول
– سال ۱۹۶۸ نفر اول مسابقات پاورلیفتینگ المان
– سال ۱۹۶۸ نفر اول مسابقه IFBB مستر اینترنشنال (مکزیک)
– سال ۱۹۷۰ نفر اول مستر المپیا در نیویورک
– سال ۱۹۷۱ نفر اول مستر المپیا در فرانسه
– سال ۱۹۷۲ نفر اول مستر المپیا در آلمان
– سال ۱۹۷۳ نفر اول مستر المپیا در نیویورک
– سال ۱۹۷۴ نفر اول مستر المپیا در نیویورک
– سال ۱۹۷۵ نفر اول مستر المپیا در آفریقای جنوبی
– سال ۱۹۸۰ نفر اول مستر المپیا در استرالیا
ArnoldSchwarzenegger

 

اما آرنولد در کنار القاب زیبای افسانه پرورش اندام جهان ، درخت بلوط وغیره ، لقب عروسک خیمه شب بازی را هم به علت اجرای تبلیغات برای به دستآوردن پول دارد . البته این کار خیلی با رشته تحصیلی آرنولد تعارض ندارد .چون او فارغ التحصیل دانشگاه ویسکانس در رشته تجارت و اقتصاد است . امااین لقب از محبوبیت این غول بزرگ نکاسته ، به طوری که نظرسنجی محبوب ترینبدنساز قرن از سوی مجله معتبر فلکس ، آرنولد با به دست آوردن ۴۰ % آرابهترین بدنساز قرن شد و بالاتر از دوریان یتس با ۱۷ % آرا قرار گرفت ومحبوبیت این غول بزرگ به قدری است که از سال ۱۹۸۹ مسابقاتی تحت عنوانآرنولد کلاسیک به طور منظم هر ساله برگزار می شود . اما بزرگ ترین دلیلشهرت افسانه پرورش اندام جهان بازی در ویدئو های ترمیناتور ۱ ، ۲ ، کماندو، پایان روز و غارتگر است . او که بازیگری را از دهه هفتاد با ویدئو هرکولدر نیویورک آغاز کرد تنها دلیل موفقیتش در این ویدئو داشتن اندام حجیم بودکه یک چیز جدید در عرصه سینما بود . آرنولد در آن ویدئو به علت نداشتنتجربه کافی نتوانست بازی خوبی را از خود نمایش دهد . بد نیست بدانید در آنویدئو ، صدای او حذف شد چرا که او به علت داشتن لهجه شدید آلمانی صدایمناسبی برای ویدئو نداشت . اما آرنولد با سعی و تلاش توانست در ویدئو هایمتعددی بازی کند و آثار زیر را از خود به جا بگذارد :
۱۹۷۰ : هرکول در نیویورک
۱۹۷۳ : خداحافظی طولانی
۱۹۷۶ : گرسنه ماندن
۱۹۷۷ : پامینگ آیرون
۱۹۷۹ : شکار کرکس و یاغی
۱۹۸۰ : داستان جین مانسفیلد ( تلویزیونی )
۱۹۸۲ : کونان بربر
۱۹۸۳ : کارناوال در ریو ( تلویزیونی )
۱۹۸۴ : کونان ویرانگر – ترمیناتور ۱
۱۹۸۵ : سونیای سرخ – کماندو
۱۹۸۶ : معامله ناشیانه
۱۹۸۷ : غارتگر – مرد فراری
۱۹۸۸ : گرمای سرخ – دو قلوها
۱۹۹۰ : پلیس کودکستان – یادآوری مطلق
۱۹۹۲ : ترمیناتور ۲ – روز قضاوت
۱۹۹۳ : دیو – آخرین قهرمان اکشن – آخرین پارتی
۱۹۹۴ : دروغ های حقیقی – جونیور – قرن سینما – جزیره برتا
۱۹۹۶ : پاک کننده – جیرینگ جیرینگ از همه جا
۱۹۹۷ : بتمن و رابین
۱۹۹۹ : پایان روز
۲۰۰۰ : روز ششم
۲۰۰۱ : خسارت دو جانبه
۲۰۰۳ : ترمیناتور ۳
۲۰۰۴ : هشتاد روز دور دنیا
البته آرنولد پس از بازی در هرکول در نیویورک تجربه های بسیاری کسب کرد ،به قدری که چند سال بود برای بازی در گرسنه ماندن نامزد دریافت کره طلاییشد . اما کلکسیون افتخارات او به مدال های مسابقات پرورش اندام و جوایزشبه خاطر بازیگریش محدود نمی شود و او تا به حال جوایز زیادی برای بودنالگوی مناسب برای نوجوانان و کودکان و کارهای خیرخواهانه اش گرفته است .این غول حجیم قلب لطیفی دارد و با این که یکی از گران ترین بازیگرانهالیوود است ، برای بازی در ویدئو ترمیناتور ۳ پولی بالغ بر ۳۰ میلیون دلارگرفته است همواره در کارهای خیر شرکت می کند و تا به حال چندین برنامه بهنفع کودکان بی سرپرست اجرا کرده است . او تا کنون چندین مؤسسه خیریه تاسیسکرده و از آنها حمایت می کند و دارای حس انسان دوستانه ای است که شایددلیل آن ریشه در کودکی آرنولد زمانی که با فقر دست و پنجه نرم می کرده ،داشته باشد . به هر تقدیر دیگر رابطه وی در عرصه سینما و ورزش به پایانرسیده و او شانس خود را در سیاست مورد امتحان قرار داد .

آنچه از مطالعه زندگی این غول مهربان که بسیار خانواده دوست و عاشق همسر وفرزندش و کودکان است می توان برداشت کرد این است که با صبر و استقامت وتلاش و کوشش بسیار می توان به اهداف خود رسید، هر چند که این اهداف بزرگ ودور باشند ، کاری که آرنولد شوارتزنگر کرد .

او که در کودکی زندگی فقیرانه ای داشت حال یک میلیونر است و توانسته هفتبار قهرمان مسترالمپیا شود و سال ها ستاره سینمای اکشن بوده و حالا میخواهد یک سیاستمدار موفق شود.

بیوگرافی مکمل پروتئین گینر چربی سوز

نویسنده: پارس بی

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *