اشتباهات رایج یک تازه کار در باشگاه بدنسازی

اشتباهات رایج در بدنسازی یا بدن سازی

وقتی وارد یک باشگاه بدنسازی بدن سازی فیتنس بدنسازی یا بدن سازی می شوید و به عنوان یک تازه وارد شروع به تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) می کنید ممکن است اشتباهاتی انجام دهید. در این مطلب به این اشتباهات تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس )ی اشاره می کنیم.

15

البته ما فرض را بر این می گذاریم که مربیان باشگاه بدنسازی بدن سازی فیتنس به اندازه ی کافی توجه نشان نمی دهند و یا از دانش مربیگری سطح بالایی برخوردار نیستند.

  • در هفته های اول شما هیچ گونه فشاری را احساس نمی کنید و تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) برایتان بسیار (کمی بیش از حد) مفرح است. باید به شما بگوییم این تمرینات هیچ تأثیر مثبتی نداشته و صرفاً اتلاف وقت است.
  • شما به میزان وزنه های خود اضافه نمی کنید و شاید فکر می کنید این افزایش بار برای شما زیاد از حد است و مدت زیادی سر یک وزنه سبک می مانید. در حالی که باید بدانید یکی از اصول تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) اصل اضافه بار است. شما باید به صورت پلکانی در تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) پیشرفت کنید با افزایش وزنه ها و تعداد تکرارها.
  • هرگونه فشار یا درد عضلانی برای شما ترسناک است و تصور می کنید که آسیب دیده اید در حالی که درد و کوفتگی عضلانی بعد از تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه کاملاً طبیعی است و برای افرادی که مدت طولانی بی تحرک مانده اند این درد عضلانی در هفته های اول بیشتر نیز هست و باید این چند هفته ی سخت را پشت سر بگذارند. دوش آب گرم بعد از تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) برای این افراد بسیار توصیه می شود. درد هایی که باید به آنها توجه کنید دردهای مفصلی هستند.
  • شما هیچ هدفی برای خود قائل نمی شوید. هدف گذاری های فردی، برای همه مفید هستند برای مثال به خود بگویید تا ماه دیگر یک سایز کم می کنید و زمان تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) به هدفتان فکر کنید این هدف باعث می شود حتی وقتی از باشگاه بدنسازی بدن سازی فیتنس خارج می شوید نسبت به خوراکی هایی که مصرف می کنید نیز حساس شوید.
  • شما دستگاه هایی که را که نمی شناسید را امتحان می کنید و بدون آنکه از نحوه ی درست استفاده از آن خبر داشته باشید از آن استفاده می کنید حرکاتی که گاه می تواند خطرناک باشد.
  • شما برنامه ی خاصی برای تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) نداشته و بی هدف بین دستگاه ها قدم می زدید و یا برنامه ای را که داشتید به یاد نمی آوردید و از مربیتان سؤال نمی کنید. به خاطر دشته باشید مربی های خوب همیشه پذیرای سؤال های شما هستند.
  • در هفته های اول شاید شما از کتانی ورزشی و یا سوتین های ورزشی استفاده نمی کنید و به نظرتان لازم نیست، در حالی که بسیار مهم هستند.
  • در هفته های اول اصرار بسیاری بر شنا و کار شکم دارید چون فکر می کنید که تأثیر زیادی بر کاهش چربی های شکم دارد در حالی که همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تأثیر آنها برعضله ی شکم است و نه بر سوختن چربی های شکمی.

نویسنده: پارس بی

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *