راهکارهای افزایش قدرت عضلات سرشانه

تلفن تماس

۰۹۱۹۵۴۹۰۹۱۹

تلفن تماس

۰۹۱۹۵۴۹۰۹۱۹

 

راهکارهای افزایش قدرت عضلات سرشانه

بدون شک، پرورش سرشانه‌ها باید از اولویت بالایی در تمرینات شما برخوردار باشد، اما می‌بایست برای افزایش قدرت و ثبات عضلات سرشانه‌تان هم تلاش کنید….

عضلات سرشانه

عضلات سرشانه

۱-تمریناتتان را کامل کنید

از کامل بودن برنامه‌ی تمرینات عضلات سرشانه مطمئن شوید. برنامه‌ی شما باید شامل تمامی حرکات، اعم از نشر جانب، نشر از جلو، نشر خم، پرس سرشانه و کول باشد.

۲-تمام عضلات سرشانه را پوشش دهید

برای به حداکثر رساندن قدرت و استحکام سرشانه‌ها، در اکثر تمرینات خود از وزنه‌های آزاد مانند هالتر و دمبل استفاده کنید، اما از تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با دستگاه سیم‌کش و سایر ماشین‌ها نیز دوری نکنید تا در این مسیر به تمامی قسمت‌های سرشانه، استقامت بخشیده شود.

۳-تمرینات یک طرفه

برخی از تمرینات خود را به صورت یک طرفه انجام دهید، تا مطمئن شوید میزان تعادل قدرت در دو طرف چپ و راست بدنتان برابر باشد.

۴-حرکات را کامل پوشش دهید

در تمرینات سرشانه، د ا منه‌ی حرکتی کامل را پوشش دهید تا عضلات قوی شوند و در مقابل تبدیل حالات کشش عضله به حالات انقباض، مقاوم شوند.

۵-بدنتان را گرم کنید

قبل از این که به سراغ تمرینات سینه و سرشانه بروید، عضلات گرداننده‌ی شانه را با حرکات مختلف چرخش داخلی و خارجی گرم کنید. همچنین این حرکات نرمشی را با کمی‌شدت بیشتر، در برنامه تمرینات اصلی سرشانه‌تان نیز بگنجانید تا قدرت این عضلات افزایش یابد.

۶-بر فشار غلبه کنید

در هر تکرار، در برابر حرکت منفی تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس )، و در برابر جاذبه مقاومت کرده، و برای پایین آوردن وزنه ۲ تا ۴ ثانیه وقت بگذارید. سپس تا آنجا که می‌توانید در حرکت مثبت تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) که منجر به انقباض عضلات می‌شود، حرکت را انفجاری انجام دهید. در اینصورت قدرت و حجم عضلانی‌تان افزایش پیدا خواهد کرد.

۷-تمرینات کششی انتهایی

بعد از هر جلسه تمرینات بالاتنه، حرکات کششی کاملی را روی عضلات سرشانه‌ی خود انجام دهید و به این نکته توجه کنید که قبل از تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) این کار را انجام ندهید.

۸-تمرینات را ترکیب کنید

به منظور جلوگیری از آسیب ناشی از تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) بیش از حد، از حرکات دقیقا مشابه برای هر جلسه از تمرینات روی عضلات سرشانه استفاده نکنید.

تلفن تماس

۰۹۱۹۵۴۹۰۹۱۹

نویسنده: فیتنس بدنسازی

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *