راه تقویت عضلات پشت بازو بانوان

راه تقویت عضلات پشت بازو بانوان

در  این مطلب دو تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) محبوب برای تقویت پشت بازو را شرح خواهِم داد. این تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) ها در دو ست و هر ست ۱۲ تا ۱۵ تکرار دارد.

راه تقویت عضلات پشت بازو بانوان

راه تقویت عضلات پشت بازو بانوان

بین ست ها نیز بانوان بدنساز محترم می توانند به مدت یک دقیقه استراحت نمایند. با دمبل ۱٫۵ کیلوگرمی شروع می کنیم. در صورتیکه این وزنه ها برای شما سبک بود می توانید وزن دمبل ها را افزایش دهید. این برنامه را، هفته ای دو یا سه روز غیرمتوالی انجام دهید.

دمبل پشت سر روی توپ

یک طرف دمبلی را با هر دو دست بگیرید و روی یک توپ بدنسازی یا بدن سازی بنشینید (اگر توپ ندارید، روی لبه یک صندلی). شکمتان را سفت کنید تا کمرتان خم نشود. در حالیکه آرنجهایتان کنار گوشها قرار گرفته اند، وزنه را بالای سرتان بلند کنید. سپس مطابق تصویر، بدون حرکت دادن بازو، و فقط با خم کردن ساعد، وزنه را پایین بیاورید، و مجددا به حالت اول بازگردانید.

شنای پشت بازو

روی زمین زانو بزنید و با دستهایتان آنقدر جلو بروید که بدنتان، از سر تا زانو، در یک امتداد قرار بگیرد. طبق تصویر، آرنجهایتان را به بدن بچسبانید، و در حالیکه فشار اصلی روی عضلات پشت بازو متمرکز است، تا نزدیکی زمین پایین بروید و بالا بیایید.

نویسنده: پارس بی

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *