روش میانبر برای ورزش و تغذیه

روش میانبر برای ورزش و تغذیه و رژیم

میانبر برای تغذیه و رژیم: به فکر پروتئین باشید

امروزه مطالعات تغذیه و رژیم ای و رژیم غذایی، آنهم بیشتر از افراد معروفی مانند کیم کارداشیان، در عناوین اصلی اخبار قرار دارند، که باعث می‌شود برای مردم تشخیص روشهای تغذیه و رژیم‌ای که تاثیر واقعی روی سلامت و سایز دور شکم آنها دارد، سخت‌تر شود. اما واقعاً چه اصلاح غذایی وجود دارد که شما با انجام آن بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید؟

«دن ترینک» مربی ارشد تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) فردی در PEAK Performance نیویورک، می‌گوید که: جواب ساده است. پروتئین بیشتر و کربوهیدرات کمتری بخورید. او می‌گوید که اکثر مراجعینش مقصرند، چون کربوهیدرات زیاد و پروتئین ناکافی در وعده‌ی صبحانه مصرف می‌کنند. با جایگزین کردن نشاسته و کربوهیدرات، با مواد غذایی بر پایه غلات که پروتئین بدون چربی دارند، محیطی فیزیولوژیکی در بدنتان ایجاد می‌کنید که انسولین کمتری دارد. انسولین، هورمونی است که اساسا مانع از آزاد شدن چربی از سلول‌های چربی می‌شود.

همچنین با این برنامه‌ی غذایی، احساس سیری بیشتری می‌کنید. بعلاوه حداکثر سنتز پروتئین در هر وعده‌ی غذایی، باعث می‌شود که با ورزش کردن در باشگاه بدنسازی بدن سازی فیتنس، توده‌ی عضلانی بیشتری هم ساخته شود. این تغییر در رژیم می‌تواند بسادگی برداشتن تکه‌ی بالای نان ساندویچتان، و اضافه کردن دو عدد ژامبون بوقلمون به آن صورت پذیرد. همچنین شما می‌توانید بجای پنکیک یا وافل با تخم مرغ در صبحانه از غلات استفاده کنید.

تمرین ( ورزش - باشگاه - بدنسازی - بدن سازی - فیتنس ) با وزنه

تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه

میانبر برای ورزش: تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه

وقتی نوبت به ورزش می‌رسد، شما گزینه‌های زیادی مانند پابرهنه دویدن، دوچرخه سواری، کلاسهای باله و رقص با میله دارید! اما وقتی تصمیم گرفتید ورزش کنید، چه چیزی برایتان مفیدتر است؟ پاسخ، تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه است. تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه، تاثیرات بسیاری روی فیزیولوژی بدن شما دارند.واضح است که می‌تواند شما را قویتر کند. بعلاوه به شما کمک خواهد کرد وقتی رژیم هستید، روی عضلاتتان که به سختی بدستشان آورده اید، بیشتر کار کنید.

برد اسگونفلد، محقق و نویسنده‌ی Max Muscle Plan می‌گوید: با افزایش سن، تنها راه موثر برای حفظ و افزایش توده‌ی عضلانی، تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه است. او اضافه می‌کند که: تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه، نقش مهمی در افزایش استحکام و تراکم استخوان در دوره‌ی بهینه سازی استخوان دارد. این دوره، بین ۲۰ تا اواسط ۳۰ سالگی اتفاق می‌افتد. بعد از این زمان، بهبود استحکام و تراکم استخوان‌هایتان بسیار سخت تر می‌شود.

بالاخره اینکه تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه، در زمان انجام ورزش و حتی پس از آن، کالری زیادی می‌سوزاند. بعد از ورزش، بدن شما سعی می‌کند که از طریق تنفس بیشتر، کمبود اکسیژنی را که در نتیجه‌ی تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه حاصل شده را جبران کند و ترمیم شود. بر خلاف حرفهای قدیمی در مورد اینکه تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه شما را درشت و هیکلی می‌کند، چنین اتفاقی نخواهد افتاد. بلکه شما را جوان و ظریف می‌کند!

میانبر برای مکمل غذایی: روغن ماهی

مکمل‌های غذایی زیادی وجود دارند و اکثر آنها هم ادعا می‌کنند که حتما باید مصرف شوند. ولی اگر بخواهید فقط یک مکمل مصرف کنید، بهترین مکمل کدام است؟ جواب، روغن ماهی است! فواید روغن ماهی، شامل خواص ضد التهاب، کمک به کاهش تری گلیسیرید و کلسترول بالا، جلوگیری از بیماری قلبی، کمک به کاهش وزن و یا چربی سوز ی ، و خیلی از موارد دیگر است.

روغن ماهی، به خوبی روی بسیاری از بخشهای بدن انسان تاثیر می‌گذارد. بسیار خب دوستان، امیدوارم که این تغییرات ساده برایتان مفید باشد و به شما در برنامه‌ی تناسب اندامتان کمک کند. شما چه میانبرهایی را می‌شناسید؟ آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *