گلوتامین

گلوتامین

گلوتامین به عنوان بهترین آمینواسید شناخته می شود. فراوان ترین امیونو اسید بدن است، و برای بدنسازی یا بدن سازی مفید است. بیایید ببینیم سیستم دریافت آن چیست، و چگونه است!

دو مطلب کوتاه درباره گلوتامین و بهترین راه دریافت

glutamine-powder

مطلب اول: درباره گلوتامین

گلوتامین به عنوان بهترین آمینواسید شناخته می شود. فراوان ترین امیونو اسید بدن است، و برای بدنسازی یا بدن سازی مفید است. یک امینو اسید ضروری شرطی است؛ یعنی بدن آن را می سازد ولی در بعضی شرایط نیاز ما از میزان تولید بدن بیشتر است. یکی از این شرایط خاص، تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) فیزیکی سنگین است. دوندگان و بدنسازان تمرینات بسیار سنگینی انجام می دهند. نشان داده شده، که گلوتامین به احیا و بهبود ورزشکاران بعد از دو کمک می کند.

یک دو 26+ مایل دشوار است، درست مانند برنامه ورزشی خیلی از بدنسازان. گلوتامین می تواند کلید احیا سریعتر، پس از تمرینات سنگین باشد. گلوتامین سوخت بعضی از سلول های ایمنی است و حتی می تواند کل ایمنی را بهبود ببخشد. اگر مواد مورد نیاز ماهیچه ها برای دفاع در برابر بیماری ها استفاده شود، رشد نمی کنید. گلوتامین کمک می کند سالم بمانید، و ماهیچه ها را غنی از مواد مغذی نگه می دارد. تحقیقات نشان می دهد که مقادیر کم گلوتامین، باعث مقابله کند تری در برابر عفونت ها می شود، و این یعنی زمان بیشتری از تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) دور می مانید. می تواند به سیستم ایمنی کمک کند، و در نتیجه خواهید توانست تمام طول سال را در باشگاه بدنسازی بدن سازی فیتنس تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) کنید.

مزایای گلوتامین، آن را برای یک ورزشکار جدی تبدیل به یک مکمل مهم می کند. گلوتامین همچنین می تواند اسید لاکتیک تولید شده در طول تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) را غیرفعال کند. اسید لاکتیک عامل سوزش عضله در حین ورزش است. با تولید زیاد آن، انقباض سخت و نهایتا ناممکن می شود. گلوتامین می تواند میزان تحمل ماهیچه را زیاد کند تا سطح اسید لاکتیک پایین بماند، و تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) برای مدت طولانی تری ادامه داشته باشد. گلوتامین بخاطر تمام خوبی هایش، عنوان بهترین بهترین ها را کسب کرده است.

456151

مطلب دوم: بهترین راه دریافت

“راه دریافت”، به نظر می رسد این موضوع مهم سال باشد، و انتخاب درستی است. به عنوان فعالان در بخش تحقیقات، سالهاست می دانیم که ورود یک ماده غذایی جدید می تواند تغییرات فیریولوژیکی شدیدی ایجاد کند. به علت مشکلات روش دریافت، این تغییرات همیشه آن چیزی که می خواهیم نیست. به عنوان مثال، دریافت مقادیر زیادی از یک امینواسید می تواند باعث تولید بیش از اندازه انسولین و هورمون رشد شود. مشکل اینجاست که بیشتر افراد آن را تزریق نمی کنند، و تزریق بهترین راه دریافت است.

مواد خام و اولیه ای که هر سال به بازار می آیند، می توانند با روش دریافت مناسب بیشتر موثر باشند. این سیستم دریافت ممکن است سیستمی برای محافظت در برابر شرایط اسیدی معده باشد. یا ممکن است ساختار پروتئین قبل از جذب را تغییر دهد. یک مشکل دیگر اندازه محصول است. اگر اندازه ذره خیلی بزرگ باشد (مثلا پلی پپتید باشد) معمولا خرد می شود. قطعات حاصل خواص ماده اولیه را ندارند.

Glutamine_Powder-300x199

روش های دریافت همچنین تاثیر چشمگیری بر زمان بندی آزاد شدن مواد از ماهیچه به خون دارند. گاهی می خواهیم یک ماده را در مقادیر بالا، و سریع وارد خون کنیم. (مانند کراتین) در موارد دیگر به سطح بالای ماده ای در طول زمان مشخصی نیاز داریم. (مانند پروهورمون) چطور می توانید این را بدست آورید؟ با فناوری لیپوزومی! یک پوسته لیپوزومی باید نسبت به تاثیر سریع و کوتاه پروهورمون های معمول تاثیرات آنابولیک بهتری داشته باشد.

می پرسید چرا لیپوزوم؟ در گذشته از لیپوزوم ها برای دریافت دارو ها، ویتامین ها و لوازم آرایشی استفاده شده است. آنها پوستههای لیپوزومیی هستند که برای بسته بندی انواع مواد نامحلول استفاده می شوند. بسته بندی پروهورمون در پوسته های لیپوزومی باید نسبت به تاثیر سریع و کوتاه پروهورمون های معمول تاثیرات آنابولیک بهتری داشته باشد. به عنوان مثال، می توانید یک پروهورمون را در یک پوسته فسفولیپیدی قرار دهید. با حدا شدن لایه های فسفولیپید، پروهورمون کم کم آزاد می شود. پس یک جور راه حل امروزی دارید، که از راه دهان دریافت می شود.

 

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته