10 اشتباه رایج بدنسازان

1)      فرم اشتباه

بیشتر افراد در باشگاه بدنسازی بدن سازی فیتنس وقت لازم را برای یاد گرفتن تکنیک بهتر وزنه برداری صرف نمی کنند. معمولا کاری که دوستشان انجام می دهد را انجام می دهند، یا از فرم سایر افراد در حال تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) تقلید می کنند. فرم اشتباه نه تنها می تواند در همان هنگام به آسیب دیدگی بیانجامد، بلکه باعث آسیب دراز مدت هم می شود. شاید الآن احساس درد نکنید، ولی فرم اشتباه در دراز مدت می تواند به آسیب هایی بیانجامد که “به طور ناگهانی ظاهر” شدند.  فشار دراز مدت ناشی از وزنه برداری اشتباه بر روی مفاصل، تاندون ها، لیگمان ها و عضلات می تواند در طی ماه ها یا حتی سال های آتی به آسیب بیانجامد. تکنیک های درست تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس )/بدنسازی یا بدن سازی را یاد بگیرید. از هزینه، زمان و درد می کاهد.

AlAuguste (3)

2)      تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) بیش از حد

تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) بیش از حد مشکل بزرگی است و در بین وزنه برداران بسیار رایج است. اگر میزان تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) شما بیش از توان ترمیم و احیا بدنتان باشد، دارید بیش از حد تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) می کنید. به زبان دیگر، دارید زیاده وزنه می زنید. بدنتان زمان کفی برای ترمیم آسیبی که به آن وارد کردید را ندارد. برای حل این مشکل ابتدا هر ماهیچه را جداگانه به صورت هفته ای 1 بار تا حداکثر 2 بار تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) دهید. این می تواند شما را از خستگی، از دست دادن عضلات و آسیب حفظ کند. تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) بیش از حد معمولا حاصل از اعتیاد به تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) است. می دانیم که تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) را دوست دارد، ولی بدنتان به استراحت نیاز دارد، راهی برای فرار از آن نیست. گاهی باید تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) را متوقف کنید و فقط استراحت کنید.

3)      کم خوردن

کم خوردن برای بدنسازان و به طور کلی ورزشکاران مشکل بزرگی است. بدنتان برای انجام کار های سختی که از آن می خواهید انرژی لازم دارد (وزنه برداری، دویدن، دوچرخه زدن و …). بعلاوه اگر می خواهید عضلانه کسب کنید، کمبود کالری و پروتئین می تواند به از دست دادن ماهیچه بیانجامد. بعید است کسی بخواهد عضلاتی که به سختی به دست آورده از دست دهد، پس دقت کنید مقدار مناسب کالری، پروتئین و کربوهیدرات را دریافت کنید. و دقت کنید غذا های مناسب بخورید. غذا های حاضری ممنوع!

4)      مراقبت نکردن از آسیب دیدگی

یکی از بزرگترین اشتباهات وزنه برداران این است که به بدنشان گوش نمی دهند. اگر شانه تان درد می کند و در شانه احساس ناراحتی دارید، این هفته تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) شانه انجام ندهید، به همین سادگی. تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) کردن با آسیب دیدگی بسیار اشتباه است و می تواند یک آسیب دیدگی کوچک را بسیار گسترده تر کند. اگر چند روز یا یکی دو هفته صبر و استراحت کنید طوری نمی شود. از 6 تا 12 هفته استراحت خیلی بهتر است! درد زبان بدن شماست، پس به حرف آن گوش کنید.

5)      تمرینات اشتباه

نتایج درست می خواهید؟ احتمالا می خواهید مناطق خاصی را تقویت کنید. اگر بازو های درشت تری می خواهید، مطالعه کنید که بازو ها چطور بزرگتر می شوند. بهترین تمرینات عضلات دوسر را یاد بگیرید. بهترین تمرینات عضلات سه سر را یاد بگیرید. بفهمید که وقتی تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) بنچ انجام می دهید، عضلات دو سر هم در حال فعالیت و تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) هستند. نکات کوچکی مانند این تفاوت های بزرگی ایجاد می کنند. انجام تمرینات خلاقانه عموما ایده خوبی نیست. تمرینات درست و امتحان شده ای وجود دارد که نشان داده شده که موثر هستند- و خیلی هم موثر هستند. تا حالا شنیده اید رونی کولمن و جی کاتلر از این کارها کنند؟ این افراد در باشگاه بدنسازی بدن سازی فیتنس ها تمرینات درست را انجام می دهند. از اینها دوری کن و تمرینات پایه مانند وزنه برداری، تمرینات هوازی و غیر هوازی انجام دهید. نام عضلات هدفتان را یاد بگیرید، و نحو تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) درست برای تقویت آن ناحیه را یاد بگیرید. الکی تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) نکنید

6)      شریک ورزشی نداشتن

اینکه یک نفر را داشته باشید که حواسش به شما باشد، از شما انتقاد کند و مانع آسیب دیدن شما شود برای موفقیت ورزشگار یا بدنساز حیاتی است. ممکن است وزنه ای بیشت از توان بدنتان بلند کنید و وزنه را روی خودتان بیاندازید.اگر کسی حواسش به شما نباشد ممکن است آسیب شدیدی ببینید. نمی خواهیم آسیب ببینید، پس لجباز نباشید، و با یک دوست تماس بگیرید، یا کسی را با اهداف مشابه پیدا کنید و با هم تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) کنید.

7)      استفاده نکردن از وزنه های به حد کافی سنگین

وزنه سنگین عامل اصلی عامل هایپرتروپی (بیشتر شدن نیرو یا اندازه عضله) است. وزنه سبک ولی دفعات زیاد فقط باعث افزایش قدرت می شود. بدون زیاد کردن وزنه ها سایزتان زیاد نمی شود. از حرفه ای ها بپرسید، آنها هم همین را می گویند.

8)      پیشروی عجولانه

عجله کردن به آسیب دیدگی می انجامد و آن نیز تنها شما را از اهدافتان دور می کند. ما اینجاییم تا قوی تر شویم و عضلانی شویم، ولی نه یک شبه. باید تدریجی وزنه ها را زیاد کرد. وزنه سنگین برای رشد و قدرت خیلی مهم است، ولی نه یک مرتبه و ناگهانی. بر اساس بیشترین وزنه در 1 رپ کار کنید و هر هفته به طور تدریجی بالا تر بروید. تازه کار ها باید با یک وزنه سبک شروع کنند و سپس به طور هفتگی و تدریج

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *