2 ماده بسیار مهم برای کاهش وزن

2 ماده بسیار مهم برای  کاهش وزن و یا چربی سوز ی : فیبر و پروتئین

می خواهم به شما دو ماده ی غذایی که می‌تواند به موفقیت شما در لاغر شدن بسیار کمک کند را معرفی می کنم:  فیبر و پروتئین

این دو ماده در رژیم غذایی شما باعث از دست دادن وزن اضافی و سلامت بدنتان می‌شود.

می توانم از مزایای این دو ماده ساعت ها برایتان صحبت کنم اما بیشتر دوست دارم توجه شما را به احساس”سیری” که از خوردن فیبر و پروتئین به‌وجود می‌آید، جلب کنم.

جالب اینجاست که بسیاری از خانم ها از خوردن گوشت قرمز خودداری می‌کنند و گوشت قرمز را عامل چاقی می دانند

50

این یک اعتقاد اشتباه است زیرا شما وقتی در وعدۀ غذایی خود گوشت و یا هر خوراک پروتئینی دیگری مصرف می‌کنید در نتیجه شما زمان بیشتری احساس سیری دارید و این احساس بسیار خوب است چون شما در این حالت کمتر تمایل به خوردن دارید.

اما توضیح بیشتر در مورد فیبر این است که باید بدانید فیبرها جزء کربوهیدرات‌های پیچیده هستند و فواید بسیاری دارند از جمله: افزایش تحرک روده، کاهش کلسترول، کاهش خطر ابتلا به بواسیر، کاهش وزن و یا چربی سوز ی ، کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان از جمله سرطان روده.

از دلایل اینکه مواد دارای فیبر در کاهش وزن و یا چربی سوز ی شما بسیار تاثیرگذارند باز هم همان احساس سیری است که شما را از خوردن بیش از اندازه در طول روز منع می‌کنند.

پس بهتر است از همین امروز  فیبر و پروتئین را در رژیم غذایی خود بگنجانید و ترس از چاق شدن به علت خوردن مواد دارای پروتئین را نداشته باشید.

باز هم پیشنهاد می‌کنم که هرم غذایی که در روزهای گذشته توضیح داده‌ام را در رژیم غذایی خود رعایت کنید. بدن شما نیاز به همۀ درشت مغذی‌ها یعنی کربوهیدرات، پروتئین و چربی دارد و نباید خودتان را از خوردن مواد غذایی محروم کنید پس یک کارشناس تغذیه و رژیم می تواند شما را با توجه به علاقه‌تان به هدف کاهش وزن و یا چربی سوز ی تان برساند و امتیاز مثبت در این مدل رژیم‌ها این است که شما احساس محدودیت نمی‌کنید.

 

 

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *