آیا رژیم گیاهخواری همان خام خواریه؟

رژیم خام‌خواری که حبوبات و نون در اون ‌جایی نداره،‌ اصلا رژیم سالم و مناسبی نیست و بهتره اون رو کناربذارین.

این روزها طرفدارون رژیم های گیاهخواری و خام خواری رو به افزایشه. البته خام‌خواری با گیاهخواری تفاوت‌های زیادی داره. خام‌خواری جزو رژیم‌های بسیار خطرناکه و به هیچ فردی توصیه نمیشه.

اگه رژیم گیاهخواری دارین و در کنار اون از گوشت ماهی هم استفاده میکنین، رژیم غذایی‌تون یکی از مناسب‌ترین رژیم‌های غذاییه و اگه این رژیم غذایی، همراه با مصرف حجم متعادلی از لبنیات و تخم‌مرغ هم باشه، می‌شه گفت یکی از بهترین و سالم‌ترین رژیم‌های غذایی رو دارین.

در واقع حذف گوشت قرمز و گوشت مرغ و جایگزین کردن گوشت ماهی برای افراد گیاه‌خواری که غلات و حبوبات کافی مصرف می‌کنن، مشکل چندانی از نظر تامین پروتئین مورد نیاز بدن به ‌وجود نمیاره اما باید حواستون باشه که مواد غذایی گروه‌های مختلف رو در حجم متعادلی در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید تا دچار کمبودهای تغذیه‌ای نشید .

رژیم خام‌خواری که حبوبات و نون در اون ‌جایی نداره،‌ اصلا رژیم سالم و مناسبی نیست و بهتره اون رو کنار بذارین. مصرف حجم مناسبی از مکمل‌های مولتی‌ویتامین مینرال در طول روز برای تامین ریزمغذی‌های مورد نیاز هم توصیه میشه . درنهایت میشه  گفت هرچند رژیم گیاهخواری،‌ بهترین نوع رژیم غذایی نیست اما متخصصون تغذیه می‌توانن به افرادی که دوست دارند این رژیم غذایی رو داشته باشند کمک کنند سلامتشون به خطر نیفتد اما این در مورد خام‌خواری صادق نیست.

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *