تجهیزات پزشکی انواع لوازم پزشکی عمومی و تخصصی

راهنمای خرید تجهیزات پزشکی

در این مقاله سعی شده تا نکاتی پیرامون خرید تجهیزات پزشکی بدون توجه به نوع و مدل و … بیان شود.

باید توجه داشت که اگر این نکات را در خرید تجهیزات دیگر نیز به کار ببرید ، باز هم نتایج بهتری از خرید خود خواهید گرفت

تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی خانگی گروهی از کالاهای پزشکی هستند که غالبا جهت استفاده کاربران در منزل و یا محل کار به صورت عمومی، خاص و با تخصصی مورد استفاده قرار می گیرند.

تجهیزات پزشکی خانگی معرفی شده در درمان کالا جهت توانبخشی، پیشگیری، درمان، تناسب اندام و … و شامل اقلام ارتوپدی، تب سنج، تشک ضد زخم بستر، تشک برقی، تست قند خون، فشار سنج ها، ماساژورها، محرک تنس، نبولایزر و بسیاری اقلام دیگر میباشند.

تکنولوژی های پیشرفته پزشکی ابزاری برای پزشکان هستند و دستگاه های کمکی هزینه های مراقبت را کاهش می دهند.

پیشرفت در خدمات بهداشتی، از جمله تولید دستگاه های رایانه ای پزشکی، از جان افراد محافظت می کنند. محصولات THK دارای بالاترین استانداردهای قابلیت اطمینان مورد نیاز برای دستگاه های مخصوص پزشکی هستند.

بورس لوازم پزشکی

تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی به 2 صورت قابل تقسیم می باشد که بر این اساس ما شروع به توضیح و بیان میکنیم.

1.مصرف خانگی ( تجهیزات پزشکی )

2.مصرف حرفه ای پزشکی ( تجهیزات پزشکی )

تجهیزات پزشکی

مصرف خانگی :

تجهیزات پزشکی خانگی  کالاهای هستند که غالبا جهت استفاده افراد درمحل زندگی و یا در محل های کار انها به صورت عمومی، خاص و با تخصصی مورد استفاده قرار می گیرند. تجهیزات پزشکی خانگی جهت توانبخشی، پیشگیری، درمان، افزایش تناسب اندام افزایش سطح کیفی سلامتی ، افزایش سلامتی خانواده ، کاهش استرس ، و شامل اقلام ارتوپدی، تب سنج، تشک ضد زخم بستر، تشک برقی، تست قند خون، فشار سنج ها، ماساژورها، محرک تنس، نبولایزر و بسیاری اقلام دیگر می باشند.

تجهیزات پزشگی خانگی معمولا برای افرادی استفاده میشود که دپار مشکلاتی هستند که نیاز مستقیم به بستری در بیمارستان و تحت نظر مستقیم پزشک ندارد.

تجهیزات پزشگی خانگی معمولا بر اساس نوع سطح و لول تولید به دسته های متفاوتی تقسیم میشوند که از نظر کیفیتی می توان به 3 سطح کیفیتی ان را تقسیم کرد

که سیستم فروش مرکز فیض بر این باور است که با حمایت از تولید کنندگان رتبه 1 داخلی و خارجی میتواند گام بسیار بلند و محکمی در این راستا برای سیستم پزشکی گشور بر دارد.

با توجه به افزایش میزان صندلی نشینی در جامعه های مدرن نیاز به تجهیزات پزشکی سبک خانگی از قبیل گردن بند ، زانو بند ، فشار خون و…. رو به افزایش بوده که به صورت مستقیم و غیر مستقیم گروه فیض به صورت ریز رگه های پخشی اقدام به پخش این اقلام سبک پزشکی در سطح کشور کرده است که با توکل بر خدادی منان تمامی این اجناس مورد حمایت و پشتیبانی شما قرار گرفته .

تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی حرفه ای و عمومی :

تجهیزات پزشکی عمومی معاینه و تخصصی درمان برای استفاده های بیمارستانی کلینیکی و مطب برای پزشکان تخصصهای چشم ،اورتوپدی، زنان و زایمان ،قلب ،مغز و اعصاب و … مورد استفاده قرار میگیرید این تجهیزات پزشکی عمومی و حرفه ای را میتوان بر این اساس تقسیم بندی نمود:

1.تجهیزات پزشکی مورد استفاده در اتاق عمل

2.تجهیزات پزشکی مورد استفاده در مطب ها

3.تجهیزات پزشکی حرفه ای و سنگین

تجهیزات پزشکی مورد استفاده در اتاق عمل:

تجهیزات اتاق عمل ( جراحی ) شامل ابزارهای خاص طراحی شده جهت اقدامی ویژه در طی یک فرآیند مطلوب در طی عمل جراحی می‌باشند. ابزارهای جراحی جهت استفاده در عمل‌های عمومی و خاص.

هزاران سال قبل ، انسانها موفق به ساخت ابزارهایی شدند که توسط آنها قسمت های بدن را میبریدند. سنگ چخماخ را به منظور ساخت تیغ می تراشیدند و همچنین از استخوان های برخی حیوانات برای برش بدن بهره می گرفتند. بقراط فلزات کوچک را با حرارت دادن و تغییر شکل به تیغ تیز تبدیل نموده و در جراحی از آن استفاده می کرد .در روم باستان سلسوس موفق شد ابزارهایی مانند چاقو ، اره ، فورسپس ، پروب ، کلمپ ، هوک و تیغ را در جراحی اختراع نماید و از ان استفاده کند . در قرن ۱۹ میلادی ابزارهای جراحی به دست نقره سازها مسگرها و خراطان ماهر ساخته می شد دسته ابزارها به شکل زیبا از عاج فیل استخوان و چوب تراشیده می شد و جراحان انها را در جعبه های مخمل نگهداری می کردند. در شروع قرن بیستم که استریلیزاسیون مورد توجه قرار گرفت ابزارهای جراحی بدن دسته های تزئین شده و بطور کامل از فلزاتی از قبیل فولاد نقره و برنج ساخته شدند و جعبه های مخملی جای خود را به سینی استریلیزاسیون دادند.
ابزارهای جراحی از فلزات مختلفی ساخته شده اند از قبیل :· فولاد ضد زنگ با روکش کروم و نیکل· تنگستن کارباید· نقره· برونز یا مس قابل انعطاف· تیتانیومTitanium· آلیاژهای کبالت (ویتالیوم Vitallium )· فولاد ضد زنگ یا استینلس استیل Stainless steel که تقریباٌ ۸۵% تمامی ابزارهای جراحی اکنون از این جنس هستند .هر چند ابزارهایی از برنج ، نقره و آلومینیم ساخته می شوند کربید تنگستن یک فلز سخت استثنایی است که در ساختن تیغ جراحی استفاده میشود.