راز لاغری اسپانیایی‌ها

اگه به اسپانیا سفر کنید متوجه میشین تنها افراد چاقی که در اون جا حضور دارند، توریست‌ها هستن. در اینجا به چند تفاوت بارز اروپایی‌ها با افراد سایر نقاط جهان در زمینه خوردن غذا و رژیم غذایی می‌پردازیم که حتما براتون جالبه.

این‌که می‌گویند اروپایی‌ها میدونن چطور از خودشون مراقبت کنن و غذا بخورند اصلا خنده‌دار نیست. در کل اروپایی‌ها نسبت به آمریکایی‌ها خوش‌اندام‌تر به نظر می‌رسند و این بیشتر به خاطر نوع غذاییه که می‌خورند. در واقع منظور ما از این‌که خوش‌اندام‌تر یا بهتر به نظر میان اینه که افراد سالم‌تری هستن. اگه به اسپانیا سفر کنید متوجه میشین تنها افراد چاقی که در اون جا حضور دارند، توریست‌ها هستن. در اینجا به چند تفاوت  بارز اروپایی‌ها با افراد سایر نقاط جهان در زمینه خوردن غذا و رژیم غذایی می‌پردازیم که حتما برایتان جالبه.
۱.آنها چیزهایهرس‌آور رو به زمان دیگری موکول می‌کنن
به نظر میاد که چیزی به نامهرس در اسپانیا وجود نداره. مردم، جوان‌تر و در کل سالم‌تر به نظر میان؛ چرا که در جریان زندگی در حرکت بوده و نمیذارن تشویش وهرس ناشی از عوامل بیرونی بر اون ها تأثیر بذاره. بسیاری از افراد در سایر نقاط جهان در تب و تاب نوعی ضرب‌الاجل هستن و تلاش می‌کنن تا پیش از اون که زمان چیزی به پایان برسه اون  رو اون جام بدن. هرچند میشه با این روش همه‌چیز رو خیلی سریع و با کارایی بیشتر به پایان رسوند، اما سلامت فیزیکی و روان ما به خاطر این وضعیت، خیل سریع منقضی میشه. وقتی استرس کمتری داشته باشید، نه تنها جوان‌تر به نظر میاید، بلکه چربی شکمی‌تان هم کمتره.
۲. اون ها همه‌جا پیاده‌روی می‌کنن
درست مثل نیویورک، رفتن به سر کار با خودروی شخصی در اسپانیا به اون دازههفاده از مترو و پیاده‌روی مقرون به صرفه و در دسترس نیست. البته شاید لازم به ذکر نباشه اما باید گفت هوا در اسپانیا فوق‌العادهه و طیف دمای زمستانی اون  چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراده. سوای این قضیه، پیاده‌روی یکی از بهترین تمرین‌ها برای شماست چرا که باعث تقویت مفاصل شده و به هیچ نوع دستگاه خاصی برای اون جام اون  نیاز ندارید. اگه میخوایین بدونینکه چه میزان کالری می‌سوزانید، وزن‌تان رو در 0.57 Ibs ضرب کنید، مثلا یک زن ۷۰ کیلویی بعد از ۱.۵ کیلومتر پیاده‌روی، حدود ۷۹.۸ کالری خواهد سوزاند.
۳.آنها وعده‌های غذایی مختصر می‌خورند
تاپاس در اسپانیا چیزی شبیه پیش‌غذاست که به عنوان یک وعده غذایی سبک، طرفداران بسیاری داره. یکی از بهترین تاپاس‌ها، تاپاسِ زیتون و کمی پنیره. از طرفی تاپاس‌ها، بهترین میان‌وعده‌های غذایی محسوب می‌شوند. واقعا هیچ چیز خوشمزه‌تر از زیتون و پنیر خامه‌ای همراه اون  نیست.
۴.آنها غذاهای بزرگ رو تقسیم می‌کنن
اسپانیایی‌ها غذایی دارند به نام پائلا، که یک غذای سنتیه و مردم موقع خوردنش عادت دارند که اون  رو بین خودشون تقسیم ‌کنن چرا که مقداری که در رستوران سرو میشه واقعا زیاده. به طور خلاصه باید گفت که یک بشقاب پائلا با حجم زیادی از برنج همراه با گیاهان تقت‌دادهه که رویش با اون واع غذاهای دریایی که در وهله اول صدف‌های خوراکی و میگوه، پوشانده شدهه. این غذا، واقعا آدم رو حسابی سیر می‌کنه.

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *