راهکاری برای داشتن سینه زیبا

راهکاری برای داشتن سینه زیبا

جراحی بالا بردن سینه یا ماستوپکسی ( Mastopexy )

ماستوپکسی نوعی جراحی است که در جریان آن جراح سینه ها را بالا برده و سفت تر می کند. این جراحی می تواند برای هر دو منظور افزایش و یا کاهش اندازه ی سینه برای بهبود فرم و شکل آن صورت پذیرد. ماستوپکسی تحت بیهوشی انجام می پذیرد و معمولا خط جراحی کوچکی بجا می گذارد و لذا از نظر زیبایی برخی مایل به ایجاد خط جراحی در زیر سینه های خود نیستند.
جراحی زیبایی مانند ماستوپکس صرفا برای افرادی انجام می شوند که داری ریسک فاکتور های پایینی باشند.

راهکاری برای داشتن سینه زیبا

راهکاری برای داشتن سینه زیبا

رژیم غذایی ( Diet )

جزء مهم بافت سینه های شما بافت چربی است. با کاهش چربی موجود در سینه ها شما می توانید فشار وارد بر تاندون ها را کاهش دهید و افتادگی آن را درمان کنید. بهترین راه، اجتناب از غذاهای پر کالری مانند نوشابه ها، شیرینی جات و فست فود است. کاهش کالری، بدن را مجبور می کند برای کسب انرژی به سوزاندن چربی متوسل شود.

تمرینات ورزشی ( Exercise )

ورزش های هوازی مانند دو، شنا، رقص، هنرهای رزمی به شما در کاهش حجم بافت چربی سینه هایتان کمک می کند. ورزش های هوازی می تواند سینه های شما را بالا ببرد. تمرینات عضلات زیر سینه ای (پکتورال) می تواند سینه های شما را بالا ببرد و آنها را بزرگتر نشان دهد. نیز ورزش پوش آپ، پرس رو نیمکت و چین آپ می تواند به افزایش و تقویت عضلات زیر سینه ای کمک کند. انجام ۸ تا ۱۰ بار این تمرینات می تواند اندازه ی عضلات زیر سینه ای را بهبود بخشد و انجام ۱۲ یا بیشتر می تواند عضلات شما را سفت کند.برای یاد آوری مجددا تمرینات مربوط به سفت کردن و بالا بردن سینه ها رد در ذیل می آوریم.

۱ – Push-ups

تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) ساده پوش آپ مانند شکل زیر است :

۲ – bench pressing

۳ – chin-ups

خود را روی بارفیکس بالا بکشید و چانه خود را به بارفیکس بزنید. امروزه صرفنظر از اندازه ی سینه ها، سر پا بودن و بلندی، انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی بعنوان عامل مهمی در زیبایی سینه ها بنظر می رسد. البته عامل اصلی زیایی در سینه ها تونیسیته و سفتی آنها می باشد که این اثرات مطلوب را بجا می گذارد.شنا کردن عامل بسیار مهمی در افزایش سفتی سینه ها و بهبود وضعیت ظاهری آنها می باشد.برای انجام این تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) باید شنا کردن را یاد بگیرید.

اختصاص دادن بخشی از هزینه ی زندگی به یک دوره آموزش شنا مطمئناْ به نفع شماست.انجام تمرینات شنا در آب یا تمرینات مربوط به خشکی موجب تقویت عضلات زیر سینه ی شما شده و باعث افزایش سفتی و قوام سینه هایتان می شود.برخی از بانوان یا امکان استفاده از استخر را ندارند و یا اینکه نمی توانند هر هفته شنا کنند بنا براین تمرینات زیر را برای افزایش تناسب و سفتی و چالاکی سینه ها توصیه می شود :

۱ – پوش آپ دیوار :

در مقابل دیوار با فاصله ی یک متر بایستید و دستها را به دیوار تکیه دهید و با کمک دست به دیوار نزدیک شده سپس دور شوید.

۲ – تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) انقباض ایزومتریک عضله ی زیر سینه ای :

بنشینید و آرنج ها را خم کنید سپس کف دستانتان را در مقابل سینه به هم بچسبانید و بهم بفشارید و ۵ ثانیه نگه دارید.

۳ – تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) استرچ عضلات زیر سینه ای :

استرچ و کشش عضلات سینه ای بزرگ و کوچک می تواند در شکل دادن به سینه ها موثر باشد.برای این کار بایستید و دستها را روی کمر بگذارید و سپس سعی کنید با عقب بردن آرنجها آنها را از عقب به هم بچسبانید.

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *