سبزیجات چربی سوز

سبزیجات چربی سوز

بعضی از میوه ها و سبزی ها قند دارند و باعث چاقی می شوند، بعضی دیگر برعکس لاغر می کنند. اما تاکنون درباره میوه ها و سبزی هایی که چربی را بسوزانند شنیده بودید؟ آیا آنها را می شناسید؟

یک سری مواد غذایی وجود دارند که به نام «غذاهایی با کالری منفی» معروف هستند. این مواد غذایی نسبت به سایر مواد، انرژی بیشتری برای هضم خود نیاز دارند؛ یعنی بدن انرژی بیشتری برای هضم آنها می سوزاند و در عین حال نمی تواند کالری زیادی از آنها برای خود ذخیره کند. پس علاوه بر این که باعث سوخت چربی ها می شوند، کمتر به چربی تبدیل شده و ذخیره می شوند.

سبزیجات چربی سوز

24مواد غذایی دارای چربی، پروتئین، کربوهیدرات، کالری، ویتامین و املاح هستند. ویتامین ها، بافت های بدن را تحریک می کنند تا آنزیم تولید کنند که این آنزیم ها باعث تجزیه و مصرف انرژی موجود در غذاها می شوند.

بنابراین غذاهایی با کالری منفی، غذاهای غنی از ویتامین و املاح هستند که نه تنها باعث مصرف انرژی حاصل از خود می شوند، بلکه انرژی اضافی موجود در طی عمل هضم را مصرف می کنند. البته مصرف این گونه مواد غذایی زمانی در کاهش وزن موثر است که غذاهای پرکالری و فاقد مواد مغذی مثل انواع تنقلات، چیپس و … مصرف نشوند.

سبزیجات چربی سوز

مواد غذایی با کالری منفی یا چربی سوز شامل انواع مختلفی از میوه ها و سبزی ها است که شامل مواد غذایی زیر هستند:

از سبزی ها:
مارچوبه، چغندر، کلم، کلم بروکلی، هویج، گل کلم، کرفس، کاسنی، فلفل قرمز، خیار، شاهی، سیر، لوبیاسبز، کاهو، پیاز، تربچه، اسفناج، شلغم و کدو سبز است.

از میوه ها:
سیب، زغال اخته، طالبی و گرمک، گریپ فروت، لیموترش، انبه، پرتقال، هلو، آناناس، تمشک، توت فرنگی، گوجه فرنگی، نارنگی و هندوانه است.

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *