سولاریوم

ماشینهای سولاریوم بخاطر تعادلی که بین اشعه های UVB و UVA (اشعه های عمده ای که توسط خورشید ساطع می شود) دارند خطر آسیب به پوست را به حداقل می رسانند و به همین دلیل بجز پوست های حساس برای هر نوع پوستی مناسب هستند.
متخصصان استفاده از سولاریوم را برای ۵ تا ۲۰ دقیقه مفید می‌دانند اما سولاریوم اغلب به عنوان راهی جهت «مقدمه برنزه شدن» برای تابستان تعریف می‌شود که پوست شما را از سوختن در آفتاب محافظت می‌کند. سولاریوم‌ها نه تنها به برقراری برنزگی در تمام طول سال کمک می‌کنsolarium_05ند بلکه برخی بیماری‌ها را نیز درمان می‌کنند و ظاهر پوست را بهبود می‌بخشند. طرفداران این شیوه معتقدند که برنزه شدن با سولاریوم کمتر از برنزه شدن با آفتاب خطرناک است، اگر چه حمام آفتاب بی‌خطر وجود ندارد.

ماشینهای سولاریوم بخاطر تعادلی که بین اشعه های UVB و UVA (اشعه های عمده ای که توسط خورشید ساطع می شود) دارند خطر آسیب به پوست را به حداقل می رسانند و به همین دلیل بجز پوست های حساس برای هر نوع پوستی مناسب هستند.
متخصصان استفاده از سولاریوم را برای ۵ تا ۲۰ دقیقه مفید می‌دانند.

فواید سولاریوم :
پوست درحفظ سلامتی بدن نقش مهمی ‌را ایفا می‌کند. پوست یکی از وسیع‌ترین ارگان‌های بدن بوده و بدن را در مــقابل مشکـلاتی نظـیر کــم آبـــی، اشـعــــه‌های مضر خورشید، عفونت‌های باکتریایی، و آلودگی‌هوا مصون نگه میدارد. با این وجود باید توجه داشت که توانایی پوست برای محافظت از مشکلات خارجی محدود است. عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند منجر به آسیب رساندن به پوست ‌شوند.آیا سولاریوم که به نام بسترهای آفتاب یا اتاقک‌های برنزه نیز معروف است، راه خوبی جهت دست یافتن به پوستی شگفت انگیز برای مدت‌کوتاه است؟   در واقع سولاریوم وسیله‌ای است که اشعه‌های اولترا ویوله را جهت برنزگی آرایشی ساطع می‌کند. استفاده از سولاریوم برای ساخت ویتامین D طبیعی فایده بسیار زیادی به بدن می رساند. طبق این  تحقیقات ماشینهای سولاریوم در هر 10 دقیقه 10000 IU از ویتامین D در بدن تولید می کنند. ویتامین Dمنافع بسیاری دارد و بسیاری که بخاطر نوع زندگیشان کمتر نور آفتاب به خود می بینند می توانند از ماشینهای سولاریوم استفاده های فراوانی ببرنند. اکثر لامپهای سولاریوم بین اشعه هایUVA و UVB همان نسبت نور خورشید را دارا هستند و به همان اندازه نور خورشید نیز ویتامین D تولید می کنند.
همچنین اکیدا توصیه می شود که ساعت و جواهرات  در هنگام استفاده از سولاریوم در آورده شوند و مدت زمان استفاده از سولاریوم را حداکثر به 15 تا 20 دقیقه در هر 48 ساعت تعیین می کند. طبق همین تحقیقات آگر سولاریوم طبق استادنداردهای جهانی استفاده شود می تواند فواید زیادی برای شما به ارمغان داشته باشد. این فواید طبق منبع سایت های پزشکی از این قرار هستندویتامین D و سولاریومتحقیقات جدیدی که اخیرا انجام شده اند نشان می دهند که اشعه های UV در واقع به ساخت ویتامین D طبیعی به بدن کمک فراوانی می کنند زیرا بسیاری از بیماری ها به خاطر کمبود ویتامین D در بدن به وجود می آیند. برای مثال بیماری های پوستی و استخوانی بخاطر کمبود ویتامین D هستند.
فواید سولاریوم :
سازمان استاندارد جهانی یک رهنمود کاربردی در مورد سولاریوم منتشر کرده است. با توجه به استانداردهای این سازمان استفاده سولاریوم برای کودکان زیر 15 سال ممنوع می باشدو همچنین برای نوجوانان زیر 18 سال نیز وجود رضایتنامه کتبی از سوی والدین الزامی است. این استانداردها همچنین استفاده از عینک های ایمنی محافظ برای محافظت از قرنیه  چشم را الزامی کرده اند. همچنین در این استانداردها توصیه شده که استفاده از عطرها یا دئودورانت ها قبل از استفاده از سولاریوم شدیدا پرهیز شود. بجای این مواد توصیه شده که از کرمهای سولاریوم و یا موادی به نام هیدروکسی استن هنگام استفاده از ماشینهای سولاریوم استفاده شود. کرمهای مخصوص سولاریوم و یا هیدروکسی استن به برنزه شدن شدت می بخشند و این فرایند  مدت زمانی که شخص در معرض سولارویوم قرار می گیرد را  به حداقل می رساند.

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *