چرا ما 50 درصد بیشتر از نسل قبل غذا میخوریم؟

غذاهای خوشمزه و در دسترس باعث شده تا انسان‌ها دچار پرخوری حتی به نسبت یک یا دو نسل قبل از خود بشن.

پژوهشگران در جدیدترین تحقیقات خود فهمیدند افراد در حال حاضر در دنیا 50 درصد بیشتر از 20 سال قبل و چند نسل قبل از خود غذا می‌خورند.

گفتنیه، پژوهشگران هشدار میدن انسان ها در  دنیای امروزی در طی روز کالری‌های بیشتری نسبت به چند سال قبل خود مصرف می‌کنن و به دلیل عدم نیاز بدن به این حجم کالری این میزان اضافی تبدیل به چربی و چاقی و افزایش دور کمر در افراد میشه .

پژوهشگران غذاهای فرآوری شده همراه با قند و  چربی و نمک را عامل تحریک اشتها و روی آوردن افراد به خوردن غذا با حجم بیشتر به نسبت قبل میدونن.

تنوع رستوران ‌ها، کافی شاپ‌ها و عرضه انواع مواد غذایی خوشمزه و تحریک کننده اشتها در کنار دستیابی آسان به غذاهای بسته بندی و در هر زمان باعث میشه تا افراد تمایل بیشتری به خوردن غذاها به هنگام هرگونه احساس گرسنگی پیدا کنن.

نتایج تحقیقات نشون میده، تمایل به خوردن غذاها باعث شده تا حجم معده انسان های امروزی افزایش پیدا کنه و به نوعی کشیده‌تر به نسبت سالهای قبل و نسل‌های قبل بشه.

پژوهشگران مدیریت رژیم غذایی، تقویت اراده در مقابل خوردن انواع مواد غذایی بویژه غذاهای فست فاقد ارزش تغذیه‌ای، اهمیت به ورزش و کنترل وزن را برای بدست آوردن طول عمر طبیعی به افراد توصیه می‌کنن

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *