چربی سوز cla

چربی سوز cla
اسید لینولئیک ترکیبی (CLA)  PlatinumCLA_award

سی‌ال‌ای در گوشت و محصولات لبنی یافت می‌شود، اما بیش از همه در گوشت قرمز می‌توان سراغش را گرفت. سی‌ال‌ای نسبت به بسیاری از چربی‌های دیگر دمای ذوب پایین‌تری دارد، لذا بعنوان یکی از منابعی شمرده می‌شود که بدن به راحتی از آن برای تامین انرژی استفاده می‌کند.

سی‌ال‌ای از طرف سازمان‌های دارو و غذا، بعنوان یک ماده‌ی بی خطر تشخیص داده شده است. و آنطور که از مطالعات مختلف بر می‌آید، می‌تواند به افزایش توده‌ی عضلانی بدن، کاهش چربی، و حتی مقابله با سرطان کمک کند.
مکمل‌های سی‌ال‌ای
سی ال ای CLA میدانیم که CLA از چربی سوزی پشتیبانی میکند،ولی شنیده نیز میشود که بر رشد عضلانی هم موثر است .تحقیقات نشان داده که CLA دارای فواید متعددی برای بدنسازان است.این یک چربی غیر اشیاع چند پیوندی است که مشخص شده باعث کاهش ذخایر چربی بدن و افزایش حجم عضلانی میشود.

اسید لینولئیک از چربی های غیر اشباع خانواده اسید های چرب امگا-۶ بشمار میاید.چربی های امگا ۶ در پروسه های التهابی در بدن دخیلند.اما وقتی اسید لینولئیک تغییر فرم پیدا میکند و به CLA تبدیل میشود ،دیگر مشابه اسید های چرب امگا -۶ عمل نمیکند،و تحقیقات نشان داده که میتواند مزایای متعدد بسیاری برای بدن در پی داشته باشد.
نتایج تحقیقات بیشماری در مورد CLA به چاپ رسیده است اگرچه نتیجه این مطالعات(که هم در انسانها و هم حیوانات انجام شده)همگی نتایج مشابهی ندارند،ولی به طور کلی مشخص شده CLA باعث تقویت سرعت سوخت و ساز،رشد عضلانی،عملکرد سیستم ایمنی و آثار انسولین میشود.،در حالی که همزمان کمک میکند به کاهش سطوح کلسترول و کتری گلیسیریدها،و همینطور چربی های شکم و پهلو.از نظر تئوری CLA با ممانعت از ذخیره سازی چربی عمل میکند.در نتیجه چربی برای مدت طولانی تری در جریان خون باقی میماند،و به عضلات این امکان را میدهد تا به عنوان منبع انرژی از چربی ها استفاده کنند. وقتی محققان در رژیم حیوانات CLA را وارد کردند ،افزایش حجم عضلانی و کاهش ذخیره چربی مشاهده شد..بر اساس یک تغییر انسانی هم که نتیجه آن در ژورنال تحقیقات تغذیه به چاپ رسیده،افرادی که از CLA استفاده کردند ،افزایش حجم عضلانی و کاهش ذخیره چربی مشاهده شد.
مطالعه دیگری از یک کلینیک تخقیقاتی در اسکاندیناوی گزارش کرد افرادی که روزانه ۴،۵ گرم سی ال ای در یافت کردند،۹ درصد چربی بیشتری از دست دادندو همزمان ۲ درصد حجم عضلانی بیشتری دریافت کردند،نسبت به گروهی که دارونما دریافت کرده بودند و این در حالی بود که تغییری هم در رژیم یا تمرینات معمول آنها اعمال نشد.
بر اساس تحقیقات انجام شده ،موثر ترین دوز این چربی مفید،۳تا ۶ گرم در روز است .در یک تا سه دوز تقسیم شده در طول روز.

در هر كپسول از سی ال ای cla ، حدود500 تا 1000 میلی گرم تونالین بكار رفته است . مطالعات و تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده اند كه اسید لینولئیك یا ( سی ال آ )  چربی سوز cla در كاهش چربی بدن و افزایش قدرت عضلات ، نقش بسیار حیاتی را ایفا می كند . چربی سوز cla در سال ١٩٧٨ ، هنگامی كه محققی بنام مایكل پاریزا در دانشگاه ویسكونسین در گوشت در حال پخت به دنبال صورت هایی از موجودات زنده ی قادر به حركت بود ، كشف شد . تحقیقات نشان داده است كه چربی سوز cla در ساخت عضلات ، كاهش چربی بدن و ایجاد محیط سلولی مناسب برای سلامتی موثر است. چربی سوز cla به طور طبیعی در غذاها به مقدار کمی وجود دارد. اگر بخواهید از رژیم غذایی تان این ترکیبات را دریافت كنید ، می بایست مقدار قابل توجهی ازانواع این غذاها رامصرف كنید. این كار نه تنها عملی نیست ، بلكه به خاطر كالری بسیار بالایی كه بدن شما باید از دست بدهد ، تاثیر منفی بسیار بدی روی متابولیسم بدن شما می گذارد .بنابراین خرید چربی سوز cla به نفع شماست.

چربی سوز cla سی ال آ  بطور طبیعی و بغیر از اثرات لاغری، سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشیده و باعث جلوگیری از ابتلا به برخی سرطان ها میگردد

بهترین قرص چربی سوز از دیدگاه متخصصان و پزشکان در سال قبل همین محصول سی ال آ شناخته شد و در واقع از جمله مزایایچربی سوز cla نسبت به موارد مشابه می توان به عوامل زیر اشاره کرد

گزیده ای از ویژگیها و مزایایی چربی سوز cla :

موثر در کاهش وزن و کنترل اشتها

نگهداری و افزایش ماهیچه ها

کمک به متابولیسم گلوکز

از بین بردن آب زیر پوست (کمک به شفافیت ودرخشندگی پوست)

نکته : چربی سوز cla سی ال آ چربی سوزی مناسب برای خانم ها نیز میباشد زیرا باعث نازکتر شدن شفافیت و زیبایی پوست نیز میشود

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *