کربو پروتین

کربو پروتئین یا گینر در واقع ترکیبی نسبی از کربوهیدرات ها و پروتئین ها است که اکثرا” این نسبت بیشتر به سمت کربوهیدرات ها گرایش دارد. در واقع کربو پروتئین ها یا همان گینر ها ترکیبی از کربوهیدرات های ساده و پیچیده هستند حدود (50 تا 80 درصد) با پروتئین ( حدود 20 تا 50 درصد) که در کنار آنها مواد معدنی، آمینو اسیدها، ویتامین ها و کراتین گاها” استفاده میشوند. مکمل های کربو پروتئین به دلیل وجود مواد تشکیل دهنده آنها کالری بسیار بالایی ایجاد میکنند که برای کسانی که به دنبال افزایش وزن سریع هستند بسیار مناسب است، در گذشته این مکملها معمولا” حاوی مقدار زیادی چربی و قند بودند اما امروزه با پیشرفت این صنعت این مکمل ها اکثرا” حاوی موادی با ارزش غذایی بالاتری هستند. کربو پروتئین ها معمولا” مورد مناسب استفاده ورزشکارانی است که وزن کمی دارند و لاغر هستند و به دنبال افزایش وزن خود هستند یا ورزشکاران حرفه ای که در دوره های حجم به منابع غنی کربوهیدرات و کالری نیازمندند، کربو پروتئین ها همچنین به دلیل وجود نسبت مهندسی شده از کربوهیدرات های ساده و پیچیده در ریکاوری بدنی نیز بسیار موثر هستند.

15

خوشبختانه سازندگان با بالا رفتن درک و علم سازندگان محصولات بدنسازی آن ها افزایش دهنده های بسیار موثری تولید کردند . ولی محصول قدیمی حاوی قند و چربی هنوز موجود است پس موقع خرید مواد تشکیل دهنده را حتما مطالعه کنید .
افزایش دهنده های وزن همگی مکمل های غذایی با مقدار بالایی کالری هستند . پیشنهاد می شود برای خرید این محصولات آن هایی که دارای پروتئین با کیفیت بالا ، کربوهیدرات و چربی قابل قبول هستند را انتخاب کنید . امروزه پرفروش ترین افزایش دهنده های وزن آن هایی هستند که هنگام ترکیب شدن با نیم لیتر آب به شما ۶۰۰ تا ۹۰۰ کالری در هر مصرف میدهد .
نکته: برای افزایش حجم عضله اقداماتی بیشتر از آزار دادن بدن با حجم عظیم کالری لازم است . شما باید پروتئین ، کربوهیدرات ، چربی متعادل به همراه ویتامین ها و مواد معدنی مصرف کنید .
افزایش دهنده های وزن فرمول های غذایی جادویی نیستند آن ها فقط کالری هستند .
چه مکمل افزایش دهنده ایی ( weight gainer ) برای شما مناسب است ؟
بهترین افزایش دهنده وزن برای شما محصولی است که مقدار کالری مورد نیاز روزانه شما را تامین کند. اگر شما به پروتئین بیشتری نیاز دارید باید افزایش دهنده ایی را انخاب کنید که مقدار پروتئین آن نسبت به دیگر افزایش دهنده ها بیشتر باشد . اگر مقدار پروتئین مورد نیازتان را بدون این محصول تامین کرده اید ولی برای تامین کالری مورد نیاز روزانه با مشکل مواجه هستید ، محصولی با پروتئین کمتر و کربوهیدرات بیشتر برای شما مناسب تر است.

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *