آمینو اسید بررسی عوارض و فواید 10 تا از بهترین

آمینو اسید

مهمترین ساختار پروتئین ها را اسید های آمینه تشکیل می دهند که تفاوت عمده آنها با دسته کربو هیدرات ها و چربی ها در وجود عنصرنیتروژن در ساختار سلولی آمینو اسید ها علاوه برسه عنصر کربن ، هیدروژن و اکسیژن می باشد. دانشمندان طی سال های مختلف حدوداً 20 اسید آمینه اصلی را کشف ونام گذاری کرده اند واین اسید های آمینه را به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم بندی کرده اند.

اسید های آمینه ضروری :

بدن قادر به ساختن آنها نیست و باید از طریق رژیم غذائی تامین شوند . آرژنین ، لیزین ، تره اونین، لوسین ، میونین ، والین ، فنیل آلین ،ایزو لوسین و … از اسید های آمینه ضروری هستند.
اسید های آمینه غیر ضروری :

بدن توانایی ساخت و سنتز آمینو های غیر ضروری را دارد. گلیسین ، آلین ، گلوتامین ، لیستین و ….از اسید های آمینه غیرضروری هستند.

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت ایران مکمل، لیستی از ۱۰ آمینو اسید  خوب در کشور تهیه کردیم که امیدواریم مورد پسند شما کاربران عزیز واقع شود.

آمینو اسید

افزایش وزن  برتر  ۱۰ مکمل برتر تاپ ۱۰ ایران مکمل.

همانطور که میدانید سطح تنوع مکمل های غذایی و یا ورزشی هر روز گسترده و با این گستردگی قطعا رقابت در بازار فروش هم بیشتر می شود.

سوال این است؟ کدام یک از مکمل های موجود از سطح کیفیت و بازدهی بالاتری برخوردار اند؟

ازین رو تیم ایران مکمل ۱۰ مکمل برتر سال را خدمت شما ورزشکاران عزیز ارائه خواهد داد.

1- آمینو ۲۲۲۲  AMINO 2222

آمینو اسید

قرص سوپریور آمینو ۲۲۲۲ آپتیموم نوتریشن طیف کاملی از ۲۲۲۲ میلی گرم  از ۱۸ آمینو اسیدهای ضروری، مشروطاً ضروری و غیر ضروری را تامین میکند. این قرصهای بهینه شده از نظر سایز کوچکتر و بلع آنها بسیار راحت تر میباشد. هر سروینگ ۵ گرم BCAA  همراه با آمینو اسیدهای میکرونیز شده را برای جذب سریع تر بدن تامین می کند.

بی شک این محصول ترکیب با ارزشی از آمینو های عضله ساز  را در خود جای داده است. قرص سوپریور آمینو ۲۲۲۲ آپتیموم نوتریشن محصولی عالی برای کسانی است که نیاز به پروتئین اضافی با راحت ترین شکل ممکن را دارند

 

2- آمینو انرژی AMINO ENERGY

آمینو اسید

ساختار ترکیبی آمینو انرژی شامل مقادیر درخور توجهی از اسیدهای آمینه با طعم دلپذیر میوه‌ها و کافئین در جهت تقویت انرژی و هوشیاری در هنگام تمرینات می‌باشد. شما می‌توانید با مصرف ۲ پیمانه امینوانرژی مخلوط با آب در غروب پس از تمرینات انرژی از دست رفته را خیلی سریع به عضلات برگردانده و یا ۴ پیمانه از آن را که دربرگیرنده ۱۰ گرم اسیدهای امینه و ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین که از قهوه سبز و عصاره چای سبز مشتق می‌شود را برای قبل از تمرینات خود در نظر بگیرید.

 

 

3-آمینو مدرن بی سی ای  USPlabs Modern BCAA

آمینو اسید

یک محصول جامع و کامل در رده خود از شرکت موفق یو اس پی لب که اینبار با محصول ۴۸۲ گرمی خود را در گروه آمینوهای شاخه ای یا bcaa ارائه داده است .تکنولوژی Ultra-Micronized باعث شده که خلوص آمینوهای این گروه به حداکثر برسه و به جذب سریعتر وکاملتر این محصول در آب منجر شود .این محصول بدون بو و مزه است و برای افرادی که از بوی بد آمینو ها و مزه زجر آور آنها خسته شدن مناسب است .گلوتامین هم که معرف دوستان هست و تاثیری که در رشد ماهیچه ها دارد برای همه اثبات شده .

 

4-آمینو بی بی سی ای  EVLUTION NUTRITION

آمینو اسید

محصولات EVLUTION NUTRITION اولوشن ناتریشن که به تازگی وارد بازار شده با کیفیت بی نظیر خود فروش فوق العاده ای رو در بازار جهانی داشته و دارای کالاهای بسیار متنوعی است که با نام EVL ای وی ال ناتریشن معروف است

 

5–آلفا آمینو سلوکور cellucor alpha Amino

آمینو اسید

آلفا آمینو از شرکت فوق حرفه ای  سلوکور نام یک مکمل آمینواسید پودری با طعم های فوق العاده عالی و با هدف  افزایش استقامت و میزان ریکاوری عضلات است که با فرمول انحصاری شرکت سلوکور و با ترکیبات عالی آمینواسیدهای شاخه دار BCAA  فرآوری شده است ، همچنین این محصول در سایت bodybuilding.com همیشه جزو ۱۰ محصول برتر دنیا بوده است.

در این امینو مقدار کربو هیدرات و شکر صفر میباشد و بسیار مفید برای دوره های رژیمی است.

 

6-آمینو کارنیورماسل مدز carnivor beef Aminos

یک مکمل فرموله شده برای بهبود روند عضله سازی.
آمینو اسید کارنیور ماسل مدز دارای ترکیبات مختلفی از اسید های آمینه گرفته شده از گوشت گاو که دارای غلظت بالاتری نسبت به سایر محصولات می باشد.
آمینو اسید ماسل مدز محصولی است که غنی شده با کراتین برای افزایش توده عضلانی، قدرت و عملکرد کلی ورزشکار می باشد .
بر خلاف محصولات مشتق شده از آب پنیر و کازئین (پروتئین شیر) فاقد لاکتوز می باشد.
غنی شده با BCAAs (اسیدهای آمینه با زنجیره شاخه دار) به منظور ارتقاء آنابولیسم : لوسین، ایزولوسین و والین
جذب این محصول فوق العاده سریع و آسان می باشد.

 

7-آمینو ایکس بی اس ان amino x bsn

آمینو اسید

مکملهای آمینو اسید در بین ورزشکاران از اهمیت بالایی برخوردار هستند.چه افرادی که قصد افزایش وزن و یا کاهش وزن را دارند از این دست مکمل ها همیشه استقبال کرده اند. اغلب مکملهایی که نام آمینو بر روی لیبلشان نوشته شده،معمولا عاری از هر گونه چربی و قند و یا هر اضافه کننده ای میباشند.تجربه تلخی که ورزشکاران از مکمل های آمینو اسید دارند،بلع قرص های غیر متعارف که وزن هر قرص به ۵ گرم هم میرسد میباشد.هضم این قرص ها هم کار ساده ای نبوده و برای دستگاه گوارش مشکل آفرین بوده.

8- آمینو بست بی سی ای ای  بی پی آی BEST BCAA BPI

آمینو اسید

مکمل آمینوهای شاخه ای شرکت Bpi  بنام Best BCAA یک مکمل BCAA  معمولی نیست . شرکت معتبر BPI  که امروزه در کشورمان هم حرف اول از نظر کیفیت مکمل های غذایی را می زند در سبد خرید خود برای مشتریان آمینو BCAA  حرفه ای را در نظر گرفته است که با دارا بودن 2 گرم CLA- Conjugated Linoleic A و 500 میلی گرم Agmatine Sulfate 3 هدف را به خوبی دنبال می کند و درواقع 3 مکمل را در یک مکمل نشان می دهد.

مکمل Bcaa Best  شرکت bpi  در کنار یک ورزشکار که می خواهد وزن کم کند یا اینکه در دوران کات عضلات است کمک بسیار بزرگی محسوب می شود که هم در نگهداری عضلات ورزشکاران از ریزش در تمرینات سخت و طولانی هوازی شود و هم با داشتن 10 گرم از آمینواسیدهای bcaa  در رشد سریع و باکیفیت عضلات و بالا رفتن میزان ریکاوری عضلات ورزشکار را متعجب کند .

 

9- آمینو 8000 گاسپاری AMINO GASPARI

آمینو اسید

گلوتامین ۳۰۰گرمی گاسپاری طرح جدید از جدیدترین محصولات شرکت گاسپاری بهترین ریکاوری و ترمیم کننده بافتهای اسیب دیده در تمرین این آمینو اسید شگفت انگیز به غیر از افزایش عملکرد در ورزش و رشد عضلات ،باعث افزایش تمرکز و کاهش خستگی فکری می شود.فعالیت های فکری باعث افزایش آمونیاک در مغز می شود به همین دلیل بعد از مدتی محاسبه و تمرکز ،ذهن به شدت خسته می شود.گلوتامین با توانایی عبور از سد مغزی باعث زدوده شدن آمونیاک از مغز می شود تا ذهن بتواند زمان بیشتری عملکرد مثبتی داشته باشد.به همین دلیل به آمینو اسیدگلوتامین لقب مکمل متفکران نیز داده اند.

10-بی سی ای ای BCAA پلاتینیوم ماسل تک

آمینو اسید

مکمل بی سی ای ای BCAA پلاتینیوم ماسل تک محصولی متفاوت با سایر آمینو اسید های موجود در بازار می باشد. نسبت اسید آمینه لوسین که نقش اساسی در ساخت عضلات و بالا بردن کیفیت آن دارد در این بی سی ای ای ۸:۱:۱ می باشد . آمینو اسید های شاخه ای ( لوسین، ایزولوسین، والین ) در ساخت عضلات خشک و با کیفیت و چگالی بالا موثر هستند . بی سی ای ای BCAA پلاتینیوم ماسل تک در  بدنسازی یا بدن سازی نقش موثری در ساختن عضلات با کیفیت دارد.

نویسنده: پارس بی

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *