گلوتامین ها بررسی عوارض و فواید 10 تا از بهترین

همانطور که میدانید سطح تنوع مکمل های غذایی و یا ورزشی هر روز گسترده و با این گستردگی قطعا رقابت در بازار فروش هم بیشتر می شود.

سوال این است؟ کدام یک از مکمل های موجود از سطح کیفیت و بازدهی بالاتری برخوردار اند؟

ازین رو تیم ایران مکمل ۱۰ مکمل برتر سال را خدمت شما ورزشکاران عزیز ارائه خواهد داد

1-گلوتامین ماسل تک پلاتینیوم | Glutamine Muscletech

1

گلوتامین ۱۰۰ % پلاتینیوم ماسل تک دارای ۵ گرم در هروعده گلوتامین خالص می باشد.گلوتامین به سرعت به پر کردن دوباره  گلوتامین عضلات بعد از تمرین کمک می کند.بیش از ۲۰% کل آمینو اسید در گردش بدن شما گلوتامین می باشد.گلوتامین فراوانترین اسید آمینه ازاد در بدن شماست.ماهیچه برای سالم ماندن به گلوتامین نیاز ضروری دارند برای متابولیسم ماهیچه ها گلوتامین بسیار مهم می باشد.هنگامی که شما به تمرینات ورزشی سخت می پردازید ۵۰% از ذخایر گلوتامین خود را از دست می دهید . بنابر این شما نیاز به جایگرین کردن دوباره آن دارید.گلوتامین کمک می کند تا کاتابولیسم عضلات را کنترل کنید و به عنوان یک کمک کننده برای نیتروزن در ماهیچه ها در کنار دیگر آمینو اسید ها به ساختعضلات کمک می کند

لیست بهترین گلوتامین

2-گلوتامین نوترکس

2

گلوتامین درایو نوترکس آمریکا دارای کیفیت بسیار بالا در عضله سازی و بازتوانی عضلات بدن ورزشکاران می باشد گلوتامین درایو نوترکس از دسته آمینو اسید های ضروری می باشد که در ریکاوری و حفظ عضلات پس از انجام تمرینات سخت بسیار موثر می باشد. در واقع گلوتامین درایو نوترکس یک آمینو اسید حیاتی که ۶۰ % ار بافت های عضلان را تشکیل می دهد .در اثر تمرینات و استرس و فعالیت های روزانه ذخایر آن در عضات کم می شود و برای جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات باید آن را به صورت مکمل مصرف کرد. گلوتامین نوترکس سرعت جذب بالایی دارد که همین باعث ریکاوری سریع می شود.
از دیگر ویژگی های گلوتامین نوترکس اثر ضد کاتابولیک می باشد که برای رشد عضلات بسیار موثر می باشد. همچنین در بالا رفتن سطح هورمون رشد و عضله سازی بسیار موثر است .گلوتامین درایو نوترکس با حفظ سطح گلوتامین عضلات ، در ترمیم و عضله سازی بسیار موثر می باشد.

 

3- گلوتامین تویین لب

3

با مصرف این محصول شما از مزیتهای استفاده از گلوتامین شامل : افزایش آزادسازی طبیعی هورمون رشد در بدن ، افزایش بافت سازی و کاهش تخریب بافت در عضلات اسکلتی، تسریع روند تشکیل گلیکوژن که سوخت اصلی ماهیچه میباشد و همچنین افزایش سنتز پروتئین بهره مند میشوید.

 

4-گلوتامین گاسپاری

4

گلوتامین ۳۰۰گرمی گاسپاری طرح جدید از جدیدترین محصولات شرکت گاسپاری بهترین ریکاوری و ترمیم کننده بافتهای اسیب دیده در تمرین
این آمینو اسید شگفت انگیز به غیر از افزایش عملکرد در ورزش و رشد عضلات ،باعث افزایش تمرکز و کاهش خستگی فکری می شود.فعالیت های فکری باعث افزایش آمونیاک در مغز می شود به همین دلیل بعد از مدتی محاسبه و تمرکز ،ذهن به شدت خسته می شود.گلوتامین با توانایی عبور از سد مغزی باعث زدوده شدن آمونیاک از مغز می شود تا ذهن بتواند زمان بیشتری عملکرد مثبتی داشته باشد.به همین دلیل به آمینو اسیدگلوتامین لقب مکمل متفکران نیز داده اند.

 

 

5-گلوتامین ماسل مید musclemeds decanate

5

گلوتامین را می توان فراوان ترین اسید آمینه موجود در عضلات اسکلتی بدن آدمی دانست. به جرات می توان ادعا کرد که بیش از ۶۱ درصد از کل اسید آمینه های موجود در عضلات اسکلتی از نوع گلوتامین می باشد. گفته می شود زمانی که به تمرینات شدید و طاقت فرسا می پردازید از میزان گلوتامین موجود در عضلات و حتی کل بدن کاسته شده و همین مسئله. نیز با افت محسوس قدرت بدنی و ضعف عمومی و با به تاخیر افتادن ریکاوری همراه می شودگلوتامین دارای وظایف متعددی از جمله انتقال نیتروژن بین ارگان ها، سم زدایی بدن، کمک به دفع آمونیاک از بدن، کمک به تشکیل و تولید RNA و DNA، تقویت سیستم ایمنی بدن را بر عهده داشته و در برخی موارد نیز به عنوان منبع سوخت وارد عمل شده و انرژی لازم برای انجام فعالیت های فیزیکی آدمی را تامین می کند.

 

6-گلوتامین بی پی آی (گلوتا آلکالین) BPI SPORTS

6

ر تمرینات سنگین ورزشی،ماهیچه ها مقدار زیادی از گلوتامین را وارد جریان گردش خون می کنند.این باعث می شود که حدود ۳۴ درصد از گلوتامین عضلانی آزاد شود که در اثر این واکنش مقدار گلوتامین ماهیچه ها افت می کند.کاهش گلوتامین در عضلات مشکلاتی را به همراه می آورد.ممکن است بر اثر کمبود گلوتامین بافت های عضلانی تجزیه شده و از بین بروند.اما اگر مقدار گلوتامین کافی باشد ،از تخریب ماهیچه ها جلو گیری به عمل می آید.

همچنین گلوتامین تولید گلیکوژن را نیز افزایش می دهد.در یک آزمایش،ورزشکاران ۹۰ دقیقه دوچرخه سواری می کردند .به فاصله دو ساعت پس از ورزش گلوتامین به آنها تزریق شد.آزمایش ها نشان داد که مقدار گلیکوژن ماهیچه ها دو برابر شد.هنوز معلوم نیست که چگونه این عمل اتفاق می افتد .کارشناسان عقیده دارند که خود گلوتامین وارد عمل شده و به گلیکوژن عضلع تبدیل می شود.یا شاید هم وجود گلوتامین از تجزیه گلیکوژن عضلات جلوگیری به عمل می آورد.

 

7- گلوتامین ناترند

7

گلوتامین نوترند ، گلوتامینی با عملکرد بسیار بالا و خالص ونیز قابلیت حل شدن آسان می باشد. این گلوتامین از آسیب رسیدن به فیبرهای عضلانی جلوگیری می کند

اثرات مصرف گلوتامین ناترند :

 

  • محافظت از توده عضلانی در برابر آسیب های ناشی از تمرینات سخت وفشرده
  • حمایت از بهبود پس از عملکرد فیزیکی.
  • حفظ تعادل مثبت نیتروژن در سنتز پروتئین و در نتیجه رشد بهتر عضلات
  • سیستم ایمنی بدن را پشتیبانی می کند.

 

8- گلوتامین EVL

77add89f_6fa5_437f_81d7_66e6e6863ec6_292x2851

گلوتامین جدید EVL مکملی بی نظیر در ریکاوری و ساخت عضلات با چگالی بالاست .همچنین این مکمل گلوتامین مانع از تخریب عضلات ورزشکاران می باشد . گلوتامین EVLution دارای بسته بندی وپلمپ با کیفیت بالاست که خیال مصرف کننده را از بابت اورجینال بودن محصول راحت می کند .
مکمل گلوتامین پودری EVL مورد تائید کمپانیGNC  بوده و در کلیه فروشگاه های GNC به فروش می رسد .

 

9-گلوتامین اکسپلود الیمپ olimp

9

اگر مایلید یک فرآورده کامل با خصوصیات قوی آنابولیک داشته باشید، گلوتامین اکسپلود با فرمول فوق مدرن سوپرشارژ ویت آمین بکار شما می آید!
گلوتامین اکسپلود – بیش از فقط گلوتامین!
ما تصمیم گرفتیم نیازهای مشتریان را بر آورده ساخته وسطح کار و بازار مکمل ها را ارتقاء داده و محصولی کاملاً نوین ابتکاری ارائه دهیم تا صدمات عضلانی پس از تمرین فیزیکی تا بیشترین مقدار تقلیل شود و به شکل مؤثری روی بازتولید عضله اثر گذارد.
براساس آخرین اطلاعات در علم فیزیولوژی ، بیو شیمی فرآیند سوخت و ساز و مکملها و نیز دانش ژرف دانشمندان ما و همچنین سالها تجربه در این زمینه روشن ساخت که نه تنها کمیت بلکه انتخاب صحیح مواد اولیه کیفیت و اثربخشی محصول را متمایز می سازد.
گلوتامین اکسپلود نخستین و پیشروترین همی مطلق عملکردی را داراست کلیه اجزاء مثل ال – گلوتامین و اجزاء فعال ویت – آ – مین سوپر شارژی یکدیگر را تکمیل کرده و اثرات مشترک خود را روی سوخت و ساز بدن ورزشکار بالا میبرند. تمامی اینها برای سریعترین و پایدارترین نتایج تلاش جسمانی شما می باشد.
شما مقدار ایده آل ،ال – گلوتامین و ال – لوسین را ،دو عوامل از قوی ترین مواد ضد کاتابولیک با اثرات غیر مستقیم و قوی روی آنابولیزم پروتئین که باید پس از تمرین تجدید شوند را دریافت می دارید.

 

10-گلوتامین 250 گرمی الیمپ

 

 

 

olimp_l_glutamine

www.fitnesbank

http://topmokamel.com

 

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *