قرص ريداكتيل

قرص ريداكتيل

داروی سیبوترامین Sibutramineبا نام برند ریداکتیل Reductil هست که دو دوز ۱۰ و ۱۵ میلی گرم دارد. این دارو معمولا در یک دوز صبحگاهی مصرف میشود و با مهار بازجذب نوراپی نفرین و سروتونین باعث کاهش اشتها میشود . این دارو که در سال 1997 مورد تایید اداره نظارت بر غذا و دارو امریکا قرار گرفت. از طریق اثر بر مرکز اشتها که هیپوتالاموس وقاع است. باعث کم خوراکی شده و موجب لاغری می گردد. در یک بررسی 12 ماهه، میانگین کاهش وزن در بیمارانی که از کپسول سیبوترامین 10 میلی گرمی استفاده می کردند، در حدود 4/5 کیلوگرم در افرادی که از دوز 15 میلی گرمی استفاده می کردند، در حدود 6 کیلوگرم بود. در حالی که میانگین کاهش وزن در افرادی که فقط از رژیم کم کالری استفاده می کردند، 1/5 کیلوگرم بود.

توصیه شده است که این دارو بیش از مدت تعیین شده (معمولاً 1 تا 3 ماه) مصرف نشود، زیرا نه تنها اثری ندارد بلکه در برخی موارد افزایش وزن هم خواهد داشت. در ضمن این دارو قابلیت ایجاد وابستگی دارد و می تواند اعتیاد ایجاد کند.

سیبوترامین، عوارض جانبی معمولی نظیر خشکی دهان، سردرد، یبوست و بی خوابی را هم به همراه دارد و از آنجایی که موجب افزایش فشار خون جزیی می شود، برای افراد مبتلا به فشار خون توصیه نمی گردد. به طور کلی مصرف این دارو در افرادی که سابقه بیماری قلبی، بیماری کلیوی، کبدی، سنگ کیسه صفرا، بیماری های غده تیروئید و آب سیاه هستند، نیز توصیه نمی گردد. خانم های باردار و شیرده و بچه های زیر 16 سال و افراد بالای 65 سال هم نباید از این داروی لاغری استفاده کنند.

30

قرص ريداكتيل

مزایا کپسول لاغری ریلاکر Reductil CAPSULE :

این قرص رژیم غذایی دوزهای مختلفی دارد و هر کدام برای افراد متفاوتی در نظر گرفته شده است.

قرص لاغری ریداکتیل به عنوان مهار کننده های اشتها کار می کند، بنابراین افرادی که قصد از دست دادن وزن دارند و مشکل کاهش مصرف کالری دارند این قرص راهی برای مبارزه با اضافه وزن و کاهش اشتها می باشد.

قرص ريداكتيل

بحث و نتیجه گیری:

ماده فعال از Reductil سیبوترامین می باشد یک مکمل قدرتمند از دست دادن وزن و برای درمان چاقی، از جمله کاهش وزن واز همه مهمتر حفظ ثبات کاهش وزن می باشد. با این حال، مطالعات بالینی نشان داده اند که این قرص برای بیمارانی که حملات قلبی و سکته مغزی فشار خون بالا، دیابت، دیس لیپیدمی دارند ممنوع می باشد و به هیچ وجه نباید از این قرص استفاده کنند و مشکلات جدی مربوط به کبد و یا بیماری کلیه، پرکاری تیروئید، هیپرپلازی خوش خیم پروستات و … با دکتر خود مشورت کنید قبل از مصرف.

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *