حافظه رو هم مثل خیلی دیگر از توانایی‌ها میشه تقویت کرد. شما هم می‌تونید از شر فراموشی‌های گاه و بیگاه خودتون با مصرف دمنوش هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم خلاص بشید.

 

دمنوش دارچین

از دارچین میشه به عنوان محرک اعصاب، آرامش بخش، تقویت کننده معده، درمان درد کمر و مفاصل، سریع کننده جریان خون، نیرو بخش، تقویت کننده حافظه، افزایش دهنده فشارخون، ضد دلهره و ضد بوی بد دهان مصرف کرد. از خواص دیگه دارچین میشه به زیاد کردن کارایی هورمون انسولین در بدن برای کسایی که مشکل دیابت دارن گفت.

طرز تهیه
چندتا چوب دارچین رو توی یک قوری به همراه آب در دمای ۸۰ درجه به مدت  ۲۰ دقیقه دم کنید و میتونید برای شیرین شدنش از نبات استفاده کنید.

دمنوش زنجبیل

زنجبیل خواصی مثل تقویت کننده حافظه، تقویت کننده معده، تقویت کننده قوای بدن، خون ساز و تنظیم کننده ادرار، رفع کننده عطش، درمان اسهال، کم کردن چربی خون، بالا بردن فشارخون، ضد ضعف اعصاب، ضد نفخ، ضد رطوبت مزاج، ضد بلغم و ضد درد مفاصل داره.

طرز تهیه
یک قاشق چای‌خوری زنجبیل رو تو یک لیوان آب جوش میریزیم و در ظرف رو بذارید تا حدود ۱۰ دقیقه بمونه. بعد با کمی عسل مخلوط کنید و میل کنید.

دمنوش زعفران

این دمنوش برای تقویت حافظه و سلول‌های مغزی استفاده میشه. دمنوش زعفران خاصیت اشتهاآور داره و در بهبود عملکرد دستگاه گوارش تأثیر داره،همینطور به هضم غذا هم کمک میکنه. این دمنوش به علت شادیزا بودن خاصیت ضد اضطراب و افسردگی داره.

طرز تهیه
آب رو تو ظرف مناسبی بریزید و زعفران و عسل رو اضافه و مخلوط کنید، در ظرف رو بذارید و اجازه بدید مواد روی حرارت متوسط ۵ دقیقه ملایم بجوشه، بعد مخلوط رو از صافی رد کنید و نوش جان کنید.