4 نکته طلایی برای از بین بردن چربی شکم

4 نکته طلایی برای از بین بردن چربی شکم

۴ نکته  طلایی و کلیدی برای از بین بردن چربی شکم وجود دارد. شاید شما خیلی از روش ها و راه ها را برای از بین بردن چربی شکم انجام داده اید اما پس از مدتی وقتی به شکم خود نگاه می کنید هنوز چربی شکم شما وجود دارد. شاید هیج وقت این ۴ نکته کلیدی را همزمان با هم انجام نداده‌اید. وقت آن رسیده که برای همیشه با چربی شکم خود خداحافظی کنید. فقط کافی است که به این ۴ مورد در زندگی خود بیشتر توجه کنید:

  • ورزش

11

تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) شدید برای از بین بردن چربی تمام بدن به ویژه چربی شکم بسیار مفید است.

اگر تازه کار هستید پس بهتر است از تمرینات با شدت کم ۵ روز در هفته و به مدت حداقل ۳۰ دقیقه در هر جلسه در برنامه ورزشی شرکت کنید. برای یک تازه کار یک برنامه پیاده روی با گام های سریع هم می تواند باعث افزایش ضربان قلب و چربی سوزی شود.

اما برای از بین بردن چربی شکم ما به شدتی بیشتر از یک تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) پیاده روی نیازمندیم. اگر تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) کرده هستید می توانید از تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با شدت متوسط و ترکیبی از تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه و تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) هوازی به ویژه دویدن بیشترین استفاده را ببرید. اگر شدت تمرینات شما متوسط است  میتوانید ۴ روز در هفته و در هر جلسه حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت کنید.

اگر ورزشکار حرفه ای هستید می توانید از ترکیب تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) با وزنه و تمرین ( ورزش – باشگاه – بدنسازی – بدن سازی – فیتنس ) اینتروال نهایت استفاده را ببرید. شما با انجام تمرینات با وزنه و همچنین تمرینات اینتروال حتی در زمان استراحت هم کالری می سوزانید.

  • رژیم:

14

زمانیکه شما با هر رژیمی وزن کم می کنید چربی شکم شما کمتر می شود. همانطور که قبلاً اشاره کردیم فیبر زیاد در رژیم غذایی می‌تواند هر رژیمی را موفق تر کند. تحقیقات نشان داده اند افرادی که ۱۰ گرم در هر روز فیبر مصرف می کنند- بدون اینکه رژیم غذایی خود را تغییر دهند- چربی شکم کمتری نسبت به سایر افرادی که این مقدار فیبر را نمی خورند، دارند.

با یک رژیم غذایی درست و اصولی شما میتوانید در کنار رعایت ۳ نکته کلیدی دیگر چربی شکم خود را از بین ببرید.

  • خواب:

13

داشتن خواب کافی بر چربی شکم تاثیر گذار است. در یک تحقیق که بیشتر از ۵ سال افراد را مورد مطالعه قرار داد گزارش کردند افرادی که ۶ تا ۷  ساعت خواب شبانه داشتند در مقایسه با آنهایی که ۵ ساعت یا کمتر و یا همچنین ۸ ساعت یا بیشتر در هر شب می‌خوابیدند، چربی شکم کمتری داشتند.

محققان بر این باورند که خواب کم بر روی هورمون اشتها تاثیر گذار است و باعث افزایش حس گشنگی در افراد می شود، همچنین داشتن خواب بیش از حد هم باعث افزایش زمان بی‌تحرکی می‌شود.

  •  کنترل استرس:

12

استرس بر چربی شکم تاثیر گذار است. همۀ ما ممکن است به هر دلیلی در طول روز و یا در زندگی دچار استرس شویم اما اینکه چگونه بتوانیم استرس را کنترل کنیم نکته اصلی است. شاید بهترین کاری که می‌توانید برای از بین بردن استرس انجام دهید شامل: وقت گذرانی با خانواده و دوستان، یوگا و یا هر ورزشی که علاقه دارید، می‌باشد.

استرس باعث افزایش هورمون کورتیزول در بدن می‌شود و این هورمون سوخت و ساز بدن را کاهش می‌دهد و این عامل اصلی ارتساط بین استرس و چاقی است.

محققان نتیجه‌ گرفته‌اند که بهترین راه از بین بردن استرس و چربی شکم ورزش کردن است.

نویسنده:

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *